Policja w radiowozie
Pixabay (zdjęcie poglądowe)
Artur Łokietek - 3 Lutego 2021

8-latka została porwana z ulicy. Opisała, co zrobił mężczyzna, policja poszukuje sprawcy

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Rejowcu Fabrycznym pod Chełmem. Nieznany sprawca porwał dziewczynkę, zdjął jej ubrania i wciągnął do samochodu. Później zostawił ją samą, przemarzniętą na jednej z ulic.

Od dawna głośno mówi się o niezbędnym bezpieczeństwie, które rodzice muszą zapewnić swoim dzieciom. Policjanci na zajęciach w szkołach od lat uczą małe dzieci, aby te nigdy nie wsiadały do samochodów obcych osób.

Problem w tym, że czasami naprawdę trudno jest w jakikolwiek sposób chronić zupełnie bezbronne dzieci. Dramat opisany przez m.in. dziennikwschodni.pl, pokazuje, że nawet gdy dziecko nie chce wejść do auta, sprawca może je tam zaciągnąć siłą.

W środę 27 stycznia 2021 roku jedna z mieszkanek Rejowca Fabrycznego w powiecie chełmskim zauważyła za swoim oknem straszliwy widok. Ulicą spacerowała bowiem zupełnie przemarznięta dziewczynka.

Kobieta od razu zainteresowała się sprawą, gdy zauważyła, że dziecko nie ma na sobie ani czapki, ani kurtki. Szybko wyszła na zewnątrz, aby zapytać dziewczynkę, czy coś się stało.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Dramatyczne wydarzenia w lubelskim

- Dziewczynka była sama, zziębnięta, wyglądała na przestraszoną. Nieskładnie odpowiadała na pytania. Kobieta zawiadomiła policję – odpowiada cytowana przez portal komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci szybko zaopiekowali się dziewczynką – ustalono, że ma ona zaledwie 8 lat. Na szczęście udało się ustalić tożsamość jej rodziców i adres zamieszkania. Śledczy dowiedzieli się od poszkodowanej, że nieznany sprawca wciągnął ją do samochodu i zdjął kurtkę oraz czapkę, które wraz z tornistrem wyrzucił przez okno pojazdu.

Mężczyzna miał następnie jeździć z dziewczynką po okolicy, aby finalnie wyrzucić ją na jednej z ulic. Policja na razie nie ujawnia szczegółowych informacji dotyczących tego, co konkretnie miało stać się w samochodzie.

- Z wyjątkiem przemarznięcia, odnaleziona dziewczynka nie miała żadnych obrażeń, była cała i zdrowa – mówi komisarz Ewa Czyż. Ubranie oraz szkolne przybory 8-latki udało się znaleźć we wskazanym przez nią miejscu.

Teraz policja zajmie się poszukiwaniem samochodu oraz napastnika. Z uzyskanych przez TVP Info informacji wynika, że śledczym udało się już teraz przesłuchać podejrzane osoby. Część materiału dowodowego przekazano prokuratorze rejonowej w Krasnymstawie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News