Robert Lewandowski wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca roku
youtube.com Przegląd Sportowy
Monika Majko - 10 Stycznia 2021

Robert Lewandowski odebrał nagrodę Sportowca Roku

Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najlepszego polskiego sportowca podczas 86. Gali Mistrzów Sportu. W czasie swojego przemówienia piłkarz zdecydował się na szczere wyznanie, które poruszyło wszystkich zgromadzonych na sali oraz przed telewizorami.

W tym roku walka o tytuł najlepszego sportowca byłą wyjątkowo zacięta, jednak na szczycie wybitnych postaci ostatecznie uplasował się Robert Lewandowski. Podczas odbierania nagrody piłkarz zdecydował się na wyjątkowo trudne wyznanie i wspomniał swojego zmarłego tatę.

Robert Lewandowski wygrał tegoroczny plebiscyt „Przeglądu Sportowego”

Tegoroczne nagrody w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” zostały rozdane na uroczystej 86. Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się 9 stycznia 2021 roku. Na podium, oprócz zwycięzcy stanęli również tenisistka Iga Świątek oraz skoczek narciarski Kamil Stoch.

Tuż po odebraniu pierwszej swojej nagrody Robert Lewandowski zdecydował się powiedzieć publicznie kilka słów, a w trakcie swojej wypowiedzi sportowiec wspomniał zmarłego tatę, który od początku bardzo wspierał go w karierze piłkarskiej.

Już wcześniej najsłynniejszy polski piłkarz wielokrotnie podkreślał w wywiadach, jak ważną rolę w jego życiu odegrał nieżyjący już tata. Odbierając nagrodę za tytuł najlepszego sportowca roku nawiązał do ojca i podziękował mu, a także wyraził swój ogromny żal, że nie mogą wspólnie świętować tej chwili.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

- Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu - mówił Lewandowski.

Słowa piłkarza poruszyły nie tylko zgromadzonych na sali kolegów po fachu, ale również fanów i kibiców, którzy oglądali Galę przed ekranami swoich telewizorów. Robert Lewandowski podziękował za wsparcie całej swojej rodzinie.

Sportowiec przyznał, że to właśnie rodzina jest dla niego najważniejsza, zwłaszcza teraz, gdy sam jest ojcem dwóch córek.Kilka czułych słów skierował również do swojej żony, Anny Lewandowskiej, która również była niezwykle poruszona jego wyznaniem.

86. Gala Mistrzów Sportu na pewno zostanie zapamiętana na długo, zarówno przez sportowców, jak i kibiców. Wielkie poruszenie wśród widzów wydarzenia wywołała także m.in. żona Kamila Stocha, która na tę okazję wybrała zaskakującą kreację.

Ewa Bilan-Stoch zdecydowała się na kreację, która od razu skojarzyła się widzom z popularnym filmem animowanym pt. „Kraina lodu”. W sieci od razu pojawiły się złośliwe komentarze, a suknia ukochanej skoczka znalazła sie w ogniu krytyki. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News