Robert Gonera Instagram
youtube.com/wroclawnowyglowny
Wiadomości Pikio - 17 Czerwca 2019

Robert Gonera: Wiek, wzrost, seriale, filmy, gdzie mieszka?

Robert Gonera uporał się z kryzysem. Co było jego przyczyną? Aktor ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, jednak w życiu prywatnym nie powodzi mu się równie dobrze. Jego dwa rozwody bardzo wpłynęły na jego postrzeganie świata i ludzi.

Robert Gonera był dwukrotnie żonaty, jego pierwszą żoną była Jolanta Fraszyńska, ich małżeństwo trwało tylko cztery lata, a owocem ich miłości jest ukochana córka Nastazja, która urodziła się w 1990 roku. Aktor bardzo przeżył rozwód i przez wiele lat wiódł samotne życie, dopiero w 2003 roku ożenił się z Karoliną Wolską, z którą ma dwóch synów - Teodora Józefa i Leopolda. Niestety para rozstała się w 2012 roku.

- Jak dużo wiedzy o kobiecości, ile pięknych wspomnień, jak silna i okrutna jest moja tęsknota za czułością, której doświadczyłem. Natomiast trudno się zbieram po rozstaniach. Teraz zajęło mi to tyle, ile przewidziałem, czyli pięć lat. Myślę, że już wystarczy na ten temat - wyznał szczerze.

Ciężkie przeżycia na polu prywatnym wpłynęły na jego karierę zawodową. W jakim wieku zaczynał przygodę z aktorstwem?

Robert Gonera wiek, wzrost

Aktor urodził się 1 lutego 1969 roku, więc ma 50 lat i 176 cm wzrostu. Gonera pochodził z małej miejscowości w województwie dolnośląskim.

Znany stał się dopiero w 1993 roku, kiedy to mianowany był jednym z przystojniejszych aktorów młodego pokolenia. Na początku lat 90. ukończył Akademię Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, gdzie następnie prowadził zajęcia warsztatowe na wydziale aktorskim. W tym czasie zadebiutował w roli Motła Kamzoila w musicalu Skrzypek na dachu na scenie Operetki Wrocławskiej.

- Przypadek. Nigdy niczego sobie nie obiecywałem po tym zawodzie. Na początku to miała być trampolina, żeby zdawać gdzie indziej i co innego robić. Zaskoczyło mnie nawet, że się dostałem do szkoły aktorskiej, a potem z wrodzonego lenistwa nie chciałem się już z tego wyplątywać - mówił aktor w jednym z wywiadów.

Robert Gonera seriale i filmy

Aktor występował na deskach wielu teatrów, był między innymi w Teatrze Polskim, Operetce Wrocławskiej, Teatrze Piosenki, a także Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.

Filmografia na koncie Roberta Gonera jest bardzo długa, zarówno jeśli chodzi o rolę w produkcjach filmowych, jak i telewizyjnych. Mężczyzna wcielał się w przeróżne role, a te najbardziej popularne to: Sezon na leszcza (Stefan), Big Love (Adam Jasny), Bodo (Edward Vorthell), Studniówk@ (Ryszard), Korona królów (Biskup Jan Grot), Belfer (Bogdan Walewski), Przepis na życie (Robert Jad), Czas honoru (Major Aleksiej Dykow), Pierwsza miłość (Brat Tomasz), M jak miłość (Jacek Milecki).

Robert Gonera plotki dotyczące aktora

Kontrowersyjne plotki odnoszące się do Roberta Gonera dotyczyły jego zdolności finansowych. Kryzysy wywodzące się z jego życia prywatnego, w którym musiał ponownie mierzyć się z rozwodem, dobiegły końca w 2015 roku.

- Od aktora wymaga się, żeby zawsze był w dobrym momencie, trwał w stanie zahibernowanej euforii. To oczywiście nierealne i nieprawdziwe. Wymagano tego ode mnie również wtedy, kiedy byłem w stanie wewnętrznej emigracji. Tak, jestem w niezłym momencie życia. Ale dobry stan nie wystarczy osiągnąć raz, trzeba o niego dbać - mówił Robert Gonera.

Aktor nie miał pieniędzy, mieszkał i spał w samochodzie, porzucił pracę na planie i pracował jako robotnik na budowach. Ledwo łączył koniec z końcem, a jego telefon milczał i nie pojawiały się nowe propozycje współpracy. Gonera był na skraju wytrzymania i dzisiaj się tego nie wstydzi. Trafił nawet do szpitala, gdzie podano mu leki uspokajające, choć nawet nie był agresywny. Dawka relanium podziałała odwrotnie i artysta otarł się o śmierć, dostając palpitacji.

- Porzuciłem samochód dopiero wczoraj po trzech latach życia w nim prawie. Był to rodzaj bezdomności. Nie zawsze miałem gdzie spać, więc spałem w samochodzie - mówił aktor już po przezwyciężeniu kryzysu.

Po tym incydencie plotki o jego fatalnym stanie psychicznym nasiliły się, branża filmowa przestała się nim interesować. Trudny okres zdaje się być już przezwyciężony, Gonera dostał pracę i powoli staje na nogi, psychicznie i finansowo.

Robert Gonera gdzie mieszka?

Robert Gonera to mężczyzna po przejściach, od jakiegoś czasu stara się wyjść na prostą i naprawić nie tylko swoją sytuację finansową, ale również relację z najbliższymi. Po jego załamaniu i kilkutygodniowym mieszkaniu w samochodzie oraz poważnych problemach z gotówką, ponieważ Gonera nie było nawet stać na dojazd do pracy, aktor zdaje się wychodzić na prostą. Jego wybawieniem okazała się propozycja roli w niemieckim serialu kryminalnym Telefon 110.

- Zakupić to nie jest tak łatwo, ale ciężar na razie przeniosłem do Warszawy i wynajmuje mieszkanie. Nie chciałbym, żeby miejsce zamieszkania stanowiło jakiś kłopot. Dzisiaj mamy pociągi, mamy dobre drogi, więc można żyć tak, jak się chce i gdzie się chce, ale oczywiście mieszkam w Warszawie w tej chwili na czas jakiś na pewno. Choć tęsknię za rodzinnym Wrocławiem - wyznaje aktor.

Obecnie aktor porzucił rodzinne miasto i przeprowadził się do stolicy. W tej chwili najważniejsza dla niego jest odbudowa relacji z synami, które uległy pogorszeni, kiedy on sam miał problemy, teraz stara się wszystko naprawić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klaudia Halejcio: Taniec z gwiazdami był dla niej szansą. Jak z niej skorzystała?
  2. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  3. Kim jest siostra Renaty Kaczoruk? Gwiazda niewiele o niej mówi
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Kaśka z Pierwszej Miłości - wszystko o najbardziej wyjątkowej postaci serialu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News