Primoz Peterka w 2005 roku
Alexander Nilssen, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 9 Marca 2021

Wstrząsający wygląd Primoza Peterki. Wielki rywal Małysza jest dziś cieniem samego siebie

Jeden z legendarnych skoczków narciarskich nie przypomina dawnego siebie. Redaktor portalu skijumping.pl pokazał w internecie zdjęcie Primoza Peterki z jego występu w słoweńskiej telewizji. Internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Primoz Peterka to niezaprzeczalna legenda skoków narciarskich, a także jeden z najbardziej utalentowanych skoczków w historii. Swego czasu był rywalem Adama Małysza. W trakcie swojej kariery zgarnął wiele prestiżowych nagród.

Skoczek dwukrotnie w swojej karierze sięgnął po Kryształową Kulę, co miało miejsce w sezonach 1996/1997 i 1997/1998. W 1997 roku wygrał nawet Turniej Czterech Skoczni, aby później ponownie dać o sobie znać. Wraz z reprezentacją zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, a potem brązowy krążek mistrzostw świata w Oberstdorfie.

W 2019 roku ogłoszono, że Peterka został trenerem reprezentacji Turcji. Temat legendarnego skoczka regularnie powracał do opinii publicznej, jednak nie z powodu jego zasług. Bardzo dużo mówiono o jego stylu życia, a w szczególności uwielbienia do alkoholu.

- Gościem sobotniego studia SLO2 był dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, Primoz Peterka i... brak słów – czytamy w poście Adama Bucholza, dziennikarza portalu skijumping.pl, udostępnionym na Twitterze.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

Primoz Peterka wygląda jak cień dawnego siebie

Na załączonym zdjęciu widzimy skoczka, który w żaden sposób nie przypomina siebie sprzed lat. Co więcej, wielu internautów wskazuje na to, że nie poznaliby go, gdyby nie wyjaśnienie, że to właśnie on.

42-letni skoczek nie przypomina człowieka o dobrej kondycji – wygląda na znacznie starszego, zmęczonego życiem, z podkrążonymi oczami i wychudzoną twarzą. Zapewne wiele z tego to "zasługa" wspomnianego wyżej alkoholu.

Słoweniec miał rzekomo już czterokrotnie stracić prawo jazdy, w dużej mierze przez jazdę w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, przez alkohol Peterka miał też wiele problemów rodzinnych. Ostatecznie doprowadziły one do rozwodu.

Jeszcze przed kilkoma laty jego była już żona, Renata, złożyła pozew o separację. Później ostatecznie para się ze sobą rozstała. - Separacja i wszystkie inne sprawy mają charakter osobisty. Mam dzieci, które już mają zbyt wiele problemów, dlatego nie zamierzam niczego komentować. Myślę tylko o nich – wyjaśniał w rozmowie ze słoweńskim serwisem informacyjnym.

Internauci nie dowierzają własnym oczom. „O Boże. Myślałby człowiek, że to emeryt po 70-tce zmęczony ciężką pracą na roli...” – czytamy w komentarzach. „Stary już jestem, bo pamiętam go jeszcze ze skoczni, ale czegoś takiego nigdy bym się nie spodziewał” – twierdzą niektórzy.

Peterka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet.pl, radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News