WOŚP 29. Finał
Piotr Molecki/East News
Artur Łokietek - 1 Lutego 2021

Policja wydała komunikat w sprawie WOŚP. Wczorajszy finał oceniony bardzo dobrze

Policjanci wypowiedzieli się na temat wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zapewniania bezpieczeństwa oddelegowano kilka tysięcy funkcjonariuszy. Ich zdaniem, było bardzo bezpiecznie. Zanotowano jedynie siedem przypadków kradzieży puszek WOŚP.

Co roku w styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze w słusznym celu pomocy szpitalom (poprzez m.in. zapewnienie nowoczesnego sprzętu) i innym placówkom medycznym. Czy tegoroczny finał był bezpieczny? Zdaniem rzecznika z Komendy Głównej Policji – jak najbardziej.

- Podsumowując 29. Finał WOŚP należy podkreślić, że był on bardzo bezpieczny. Odnotowaliśmy w całym kraju zaledwie siedem kradzieży puszek WOŚP oraz jedno naruszenie nietykalności cielesnej wolontariuszki– stwierdził cytowany przez „Onet” inspektor Mariusz Ciarka.

Tym razem do akcji włączyło się kilka tysięcy funkcjonariuszy. Mieli oni za zadanie dbać o bezpieczeństwo nie tylko samych wolontariuszy, ale też mienia w postaci choćby puszek z datkami. Te często bowiem padają ofiarami kradzieży, jednak zazwyczaj szybko udaje się odzyskać utracone pieniądze.

- Policjanci, jak co roku, podczas służby zaangażowani byli w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas finału WOŚP, a szczególną uwagę zwracaliśmy na bezpieczeństwo osób w nim uczestniczących – powiedział rzecznik KGP.

Zacznie się dokładnie o 12:00 w całej Polsce. Zapowiedziano bojkot zdalnego nauczaniaZacznie się dokładnie o 12:00 w całej Polsce. Zapowiedziano bojkot zdalnego nauczaniaCzytaj dalej

Policja o WOŚP: „Było bezpiecznie”

Co roku zdarzają się kradzieże puszek z datkami czy ataki na wolontariuszy, jednak wiele wskazuje na to, że tym razem było wyjątkowo spokojnie. Jeżeli chodzi o kradzieże – funkcjonariusze zatrzymali już dwóch mężczyzn, którzy ukradli puszkę z jednego ze sklepów w Łodzi.

Ustalono także tożsamość dwóch nieletnich osób, które w Katowicach włamały się do puszki z pieniędzmi WOŚP. Całkowita liczba siedmiu kradzieży w skali całego kraju wygląda więc niezwykle wręcz dobrze.

- Jesteśmy przekonani, że na bezpieczny przebieg finału wpływ miały również nasze porady dla wolontariuszy oraz wcześniejsze instruktaże, jak zachowywać się bezpiecznie – podsumował inspektor Mariusz Ciarka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku zbierała pieniądze w celu pomocy szpitalom i dzieciom. Tym razem skupiono się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. W całej akcji wzięło udział blisko 120 tysięcy wolontariuszy z całego kraju.

Zgodnie z niedawnymi informacjami przedstawionymi przez WOŚP, zbiórka w niedzielę zakończyła się kwotą 127 mln 495 tys. 626 zł. Co ciekawe, nie jest to jednak ostateczna kwota, gdyż wciąż w internecie aktywne są choćby licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na WOŚP. W ubiegłym roku łącznie udało się zebrać 187 milionów złotych. Jak na razie ciężko jest oszacować, czy ostatecznie padnie kolejny rekord.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News