Piotr Żyła po skoku
Filip Czyszanowski/ Twitter/ kadr z wideo/ https://twitter.com/FilipCzyszanows/status/1365750891488432131
Artur Łokietek - 28 Lutego 2021

Horngacher po zwycięstwie Żyły od razu do niego podbiegł. Dziennikarze wychwycili, co szepnął mu do ucha

Piotr Żyła zadziwił wszystkich skacząc po złoto na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Po udanym skoku podszedł do niego i zaczął szeptać mu coś do ucha. Zgromadzonym wokół dziennikarzom udało się wyłapać to, co były trener Cieszynianina do niego mówił.

Skok Piotra Żyły z pewnością przejdzie do historii. Nie da się ukryć, że kolejny, piąty już złoty medal dla Polski w Oberstdorfie jest olbrzymim sportowym wydarzeniem. Żyła po zawodach nie mógł przestać się cieszyć.

34-letni zawodnik dokonał tego, co w przeszłości udało się takim wirtuozom nart jak Adam Małysz, Wojciech Fortuna, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Żyle gratulacje składali zarówno dziennikarze, trenerzy, jak i inni zawodnicy.

Gdy Polakowi udało się doskoczyć po złoto, przez moment mógł się nieco zdziwić. Zauważył bowiem nadchodzącego w jego kierunku swego byłego trenera, Stefana Horngachera. Austriak sprawował pieczę nad postępami Żyły, ale nie zawsze było tak różowo, gdyż dawały im się we znaki zupełne przeciwieństwa charakterów.

Horngacher jest bowiem bardzo powściągliwy i opanowany, potrafi też od razu mówić to, co myśli. Piotr Żyła z kolei ma zaskakująco luźne i swobodne podejście do życia. Taki konflikt zapewne niejednokrotnie utrudniał kontakt między tą dwójką.

Justyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaJustyna Żyła opublikowała zdjęcie z wymownym szczegółem tuż po zwycięstwie byłego mężaCzytaj dalej

Dziennikarze usłyszeli, co Horngacher mówi do Żyły

Legendarny trener z Austrii również miał powody do zadowolenia. To właśnie jego aktualny podopieczny, Karl Geiger, zajął drugie miejsce w niedawnych mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

Polski zawodnik został nieźle zaskoczony, gdy po udanym skoku podszedł do niego jego były trener. Ten z impetem rzucił się w jego stronę, aby go uściskać. Nie da się ukryć, że to naprawdę piękny gest z jego strony. Tym bardziej że z pewnością jego treningi również dorzuciły trzy grosze do historycznego sukcesu.

Dziennikarze zauważyli, że Horngacher mówi coś do Żyły, jednak bardzo cicho, niemalże szepcząc. Zgromadzonym wokół mediom udało się usłyszeć część słów wypowiadanych przez Austriaka. – Dobra robota – powiedział Cieszynianinowi. Nie słynie on ze składania komplementów, jednak w tym wypadku nie szczędził pochwał pod adresem skoczka.

Po wielkiej wygranej Żyła udał się do miejsca, w którym stacjonuje polska drużyna. Tam czekała na niego nie lada niespodzianka – koledzy z drużyny postanowili zorganizować prawdziwą imprezę, na której pojawił się nawet szampan. Były też tańce, głośne okrzyki zwycięstwa i ogólna radość.

- Perfekcyjnie się czuję. Perfekcyjny dzień. Jestem bardzo szczęśliwy. So good, so happy! Już seria próbna była dla mnie świetna. Trening i kwalifikacje w piątek były słabsze, to nie był mój dzień. Ale potem grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać! - śmiał się skoczek w rozmowie dla transmisji FIS tuż po ceremonii na skoczni w Oberstdorfie. Dzisiaj odbędzie się konkurs mieszany, w którym również weźmie udział.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sport.se.pl, sport.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News