Piotr Żyła zawody
Autorstwa Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18536385
Artur Łokietek - 9 Marca 2021

Ksiądz, który uczył Piotra Żyłę, dołączył się do gratulacji. Zdradził, co skoczek zrobił przed laty

Piotr Żyła dokonał czegoś wspaniałego – został mistrzem świata skoków narciarskich w Oberstdorfie. Gratulacje składała mu polska kadra, zagraniczni skoczkowie i w zasadzie każdy zainteresowany tematem. W tym także ksiądz, który dawno temu uczył polskiego sportowca.

Dawno nie byliśmy świadkami takiego wybuchu energii, jak po niedawnych mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Piotr Żyła zdobył złoto, zostając tym samym piątym w historii Polakiem, któremu udała się ta sztuka.

Skoczek nie szczędził emocji po zawodach. Przez cały czas był niezwykle aktywny, energiczny i nie mógł powstrzymać się od radości. Wtórowali mu nawet zagraniczni dziennikarze, który prosili go nawet, aby powtarzał okrzyk radości.

- Jestem w szoku – twierdził cytowany przez portal sportowefakty.wp.pl trener Polaków Michal Doleżal. - Wiemy, na co stać Piotra, ale dziś zrobił coś niezwykłego. Super, brakuje mi słów– dodał.

34-letni zawodnik zdobył już 12. w kolejności złoty medal dla Polski w narciarstwie klasycznym. Licząc wszystkie zdobyte przez naszych krajan medale w tej dyscyplinie, możemy czuć się dumni, gdyż zdobyliśmy 31 krążków - 12 złotych, siedem srebrnych oraz 12 brązowych. Do tego Polscy skoczkowie dołożyli jeszcze kilka dni temu brązowy medal w konkursie drużynowym, gdzie jednym z zawodników polskiej kadry również oczywiście był Piotr Żyła.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

Sukces Piotra Żyły na mistrzostwach świata w Oberstdorfie

Żyle gratulowali nie tylko inni zawodnicy, dziennikarze i trenerzy, ale też osoby, które w przeszłości były z nim związane. Zawodnik uczęszczał kiedyś do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie jednymi z zajęć były lekcje religii. Edukację tam ukończył w 2003 roku.

Ksiądz prowadzący wspomniane zajęcia nie zapomniał o tym, że również dołożył się do sukcesu polskiego skoczka, pomagając mu przejść przez lata młodości. Ks. Jan Bryt dołączył się do gratulacji składanych skoczkowi.

Szczyrk 27.02.2021 - Piotr Żyła, mój uczeń z lekcji religii ewangelickiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku - Mistrzem Świata w skokach narciarskich” – czytamy we wpisie, do którego dołączono parę zdjęć z dawnych lat, gdy Żyła był wychowankiem w placówce. Ksiądz Bryt zdradził, co dawno temu zrobił polski zawodnik.

Okazuje się, że Piotr zasadził niegdyś drzewko z okazji 500-lecia reformacji kościoła, które po dziś dzień rośnie przy Kościele Ewangelickim w Szczyrku.Gratulacje Piotrze od całej parafii ewangelickiej w szczyrku i drzewko które zasadziłeś na 500 lat reformacji (1517-2017) rośnie przy Kościele Ewangelickim w Szczyrku . Dziękujemy Bogu za talent, który ci podarował!” – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

Piotr Żyła w przeszłości ukończył również Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie na kierunku Wychowanie Fizyczne, gdzie obronił pracę licencjacką zatytułowaną „Pewność siebie na przykładzie reprezentantów Polski kadry narodowej „A" w skokach narciarskich”. Co ciekawe, polski skoczek ze sportem związany był od małego, gdyż zaczął uprawiać tę dyscyplinę w wieku zaledwie 8 lat.

Ksiądz Piotr Żyła

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook, rmf24, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News