Pepco niebezpieczne substancje
Fot. Wikimedia Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim CC0 (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 3 Marca 2021

Pepco wycofuje 6 popularnych kuchennych produktów. Wykryto w nich substancję rakotwórczą

Popularna sieć sklepów Pepco wycofuje sześć produktów. Z półek znikają rzeczy, których skład może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Mowa o kulinarnych akcesoriach, w których wykryto substancję rakotwórczą. Osoby, które dokonały już zakupu i mają je w domach, powinny jak najszybciej się ich pozbyć.

Firma Pepco niedawno opublikowała oświadczenie, z którego wynika, że z oferty popularnej sieciówki znika sześć produktów. Wszystkie mają w składzie niebezpieczną substancję rakotwórczą. Chodzi między innymi o łyżkę kuchenną, łopatkę do teflonu i ubijak do ziemniaków. Akcesoria kulinarne nie nadają się do użytku.

Na decyzję sieci sklepów Pepco wpływ miały badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Na podstawie wyników stwierdzono, że z podanych produktów, które zostały ujęte w komunikacie, na żywność przenoszą się aminy aromatyczne na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Pepco podaje listę wycofanych przedmiotów

Decyzja firmy Pepco wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ pierwszorzędowe aminy aromatyczne należą do substancji chemicznych uznanych za rakotwórcze lub potencjalnie rakotwórcze, a ich migracja do żywności może być bardzo niebezpieczna.

W wyniku przeprowadzonej przez Inspekcję Sanitarną kontroli, [...] produkty zostały wycofane z obrotu handlowego ze względu na przekroczony dopuszczalny limit pierwszorzędowych amin aromatycznych – czytamy w komunikacie opublikowanym przez przedstawicieli sieci sklepów.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

W trosce o bezpieczeństwo klientów Pepco publikuje listę produktów, które zostały wycofane z oferty sklepów:

PLU 316048 – Łyżka kuchenna P02,

PLU 316049 – Ubijacz do piany P02,

PLU 316050 – Szumówka P02,

PLU 316051 – Nabierka P02,

PLU 316052 – Łopatka do teflonu P02,

PLU 316053 – Ubijak do ziemniaków P02.

Konsumentom, którzy zdążyli już dokonać zakupu i są w posiadaniu tych przedmiotów, przypominamy, że powinni je niezwłocznie wyrzucić, ponieważ nie nadają się do użytku.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zakupione przez nas produkty mogą mieć wadę, która stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia. Dlatego warto od czasu do czasu śledzić alerty wydawane przez sklepy.

Aktualne listy wycofywanych produktów można znaleźć tutaj. Alerty są odświeżane. Możemy tam znaleźć zarówno akcesoria, jak i środki ochronne czy zabawki.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci niemowlęcia, które miało zaledwie 4 i pół miesiąca. Dziewczynka trafiła do szpitala, jednak lekarze nie mogli jej już pomóc. Sprawą zajęła się prokuratura. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News