Paweł Królikowski
Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Artur Łokietek - 27 Lutego 2021

Mija rok od śmierci Pawła Królikowskiego. Jego brat pokazał niepublikowanie zdjęcie, „tęsknię”

Dziś mija dokładnie rok od śmierci Pawła Królikowskiego. Znany aktor odszedł od nas 27 lutego 2020 roku. Dziś jego brat, Rafał Królikowski, zamieścił na Instagramie zdjęcie z dzieciństwa. „Tęsknię” – dopisał krótko.

Paweł Królikowski, wyjątkowy polski aktor, zmarł 27 lutego 2020 roku po długiej walce z wyniszczającą chorobą. Ostatnie dwa miesiące życia spędził w szpitalu – musiał poddać się operacji wycięcia guza mózgu.

Królikowski debiutował na ekranie w telefilmie Łukasza Wylężałka „Ludożerca”, później zagrał w przygodowym „Opowieść harleya”, do którego pomagał napisać piosenkę „Mój harley”. Zasłynął także rolą narkomana w dramacie „Pantarej”.

Paweł Królikowski od młodości miał zadatki na bardzo dobrego aktora. Świadczyły o tym nie tylko jego wczesne role, ale także ukończenie w 1987 roku Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Pierwszą rolą cenionego aktora była rola chuligana w filmie „Dzień Kolibra”, opowiadającym o wybraniu złej drogi życia i wychowywaniu się w niewłaściwym środowisku. Co ciekawe, polskie dzieło zostało docenione również na świecie, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago.

Od 1 kwietnia rusza spis powszechny. Nie zrobisz, zapłacisz wielką karęOd 1 kwietnia rusza spis powszechny. Nie zrobisz, zapłacisz wielką karęCzytaj dalej

Minął już rok od śmierci Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski w kolejnych latach rozwijał swoją karierę. Wielokrotnie dawał znać o swoim talencie aktorskim, gdy wcielał się w całe grono bardzo charakterystycznych postaci zarówno w teatrze, jak i w filmie czy serialach.

Jego bodaj najbardziej znaną rolą jest postać Kusego z „Rancza”, czyli malarza duszącego własne demony. Serial okazał się gigantycznym hitem, a sam Królikowski był na ustach wszystkich – w końcu zagrał jedną z pierwszoplanowych postaci.

16 kwietnia 2018 roku został wybrany na Prezesa Związku Artystów Scen Polskich, czyli organizacji powołanej do życia jeszcze przed II wojną światową. ZASP było wtedy niezwykle dynamicznie rozwijaną grupą zawodową – każdy aktor chcący grać na deskach teatru musiał do niej dołączyć.

Królikowski zasłynął także jako juror „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, popularnego muzycznego show Polsatu. Musiał jednak zrezygnować w związku z pogłębiającymi się problemami zdrowotnymi. Niedługo później zmarł w wieku 58 lat.

Dziś mija dokładny rok od śmierci popularnego aktora. W serwisie Instagram jego brat Rafał Królikowski opublikował wzruszający wpis. „Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię...” – napisał. Dołączył do tego niezwykle emocjonalne zdjęcie z czasów młodości, na którym widzimy Rafała wraz ze swoim bratem, Pawłem.

Paweł Królikowski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Instagram, Interia, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News