Paszport Polsatu. Co to za dokument?
Youtube/Wypożyczalnia kaset
Wiadomości Pikio - 29 Kwietnia 2019

Paszport Polsatu - kiedyś rozdawali je za darmo. Dziś kosztują majątek

Paszport Polsatu to dokument, w którego posiadaniu było kiedyś 13 milionów Polaków. Niegdyś dostali go za darmo, żeby mieć go dzisiaj muszą zapłacić sporą sumę. Czym jest Paszport Polsatu?

Paszport Polsatu, a konkretniej Paszport Rodzinny wystawiony przez Klub Polsat był elementem konkursu z nagrodami organizowanego przez popularną stację. W posiadaniu dokumentu mógł być każdy, a to dawało możliwość do wzięcia udziału w losowaniu wspaniałych nagród. Samochód, wycieczka dla dwóch osób, a nawet 300 tysięcy złotych było w zasięgu milionów Polaków.

Paszport Rodzinny Klubu Polsat - co to? o co chodzi?

Paszport Polsatu był dokumentem do złudzenia przypominającym ten, dzięki któremu obywatele kraju mogą poruszać się swobodnie po całym świecie. Pomysłodawcy konkursu chcieli za pomocą oryginalnej zabawy wypromować młodą wówczas stację telewizyjną i zachęcić do jej oglądania. W 1996 roku paszport trafił za darmo do skrzynek pocztowych 13 milionów obywateli naszego kraju. Każdy z nich miał szansę na wzięcie udziału w losowaniu i wygraniu wielu interesujących nagród. Oprócz nowoczesnego sprzętu RTV i AGD, którego posiadanie w latach 90-tych w większości domów było prestiżem, uczestnicy mogli zdobyć samochód, wycieczkę dla dwóch osób, a także nagrodę główną - trzysta tysięcy złotych.

Dokument miał swoją serię i unikatowy sześciocyfrowy numer. Co tydzień na antenie telewizji Polsat odbywało się losowanie. Laureaci konkursu cieszyli się posiadaniem identycznej serii oraz numeru jak te, które wylosowano w telewizji. Uczestnicy, którzy mieli taka samą serię, jednak liczby numeru nie pokrywały się w całości z tymi wylosowanymi, wygrywali nagrody pocieszenia. Do odebrania nagrody został do spełnienia jeszcze jeden warunek. W specjalne rubryki zawarte w dokumencie trzeba było codziennie wpisywać numery, które losowo pojawiały się w różnych polsatowskich programach o losowych godzinach. Ten punkt regulaminu konkursu miał w szczególności przyciągnąć widzów do oglądania programów stacji.

Paszport Polsatu - cena

Niegdyś rozdawany za darmo, dzisiaj w całkiem wysokiej cenie. Paszporty rozdawane w latach 90-tych przez telewizję Polsat mają dzisiaj wartość jedynie kolekcjonerską. Zainteresowanie słynnym dokumentem wystawianym przez stację telewizyjną jest całkiem okazałe. Na wielu portalach aukcyjnych, handlowych i ogłoszeniowych kupimy go już za kilkadziesiąt złotych, a paszporty w najlepszym "stanie kolekcjonerskim" mogą być warte nawet 150 złotych.

"A ja mam Paszport Polsatu"

Zdecydowanie największą sławę polsatowski dokument zyskał po premierze filmu "Chłopaki nie płaczą". To właśnie w nim w jednej ze scen gangster Grucha, który wspólnie ze swoim kompanem Fredem wdziera się szturmem do szkoły muzycznej zostaje zatrzymany przez sekretarkę. Na jej pytanie "a panowie do kogo?" Fred odpowiada "jestem znajomym Piaska", a jego kompan, Grucha "a ja mam paszport Polsatu". Po tym zdaniu z kultowego już dzisiaj filmu, dokument stał się nie tylko elementem promocji stacji oraz przepustką do wygrania wartościowych nagród, ale przede wszystkim na stałe wpisał się na karty polskiej popkultury.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Dominika Figurska: dzieci, wiek. Ciekawostki o gwieździe Polsatu
  2. Kaśka z Pierwszej Miłości. Najbardziej wyjątkowa postać serialu Polsatu
  3. Wiktoria - Pierwsza Miłość. Jak się nazywa aktorka z serialu Polsatu?
  4. Ola z Pierwszej Miłości. Losy bohaterki granej przez Dominikę Kojro
  5. Paweł Krucz: Instagram, z ojcem, aktor serialu Pierwsza Miłość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News