Dominika Figurska
Instagram
Wiadomości Pikio - 25 Lutego 2019

Dominika Figurska: dzieci, wiek. Wszystko, co musicie wiedzieć o gwieździe Pierwszej Miłości

Dominika Figurska - polska aktorka teatralna i filmowa oraz dziennikarka telewizyjna. Zajmuje się również szeroko pojętą działalnością samorządową, od zeszłego roku pełni funkcję radnej.

Dominika Figurska zasłynęła w najpopularniejszych polskich serialach: Pierwszej Miłości i M jak Miłość. Jednak aktorka postanowiła odejść z produkcji, by rozwijać się w innych projektach artystycznych.

Dominika Figurska

Gwiazda urodziła się 28 grudnia 1978 roku, obecnie ma 40 lat. W 2001 roku Dominika Figurska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Na swoim koncie ma wystąpienia w wielu polskich serialach, na przykład M jak miłość, Pierwsza Miłość, Prawo Agaty, Na Wspólnej, Barwy Szczęścia. Wzięła udział w pierwszej edycji programu Jak oni śpiewają.

Kilka lat temu zrezygnowała z angażu w produkcjach telewizyjnych na rzecz kariery dziennikarskiej. Od lat prowadzi programy w Telewizji Republika, TVP oraz TVP Info. Od 2016 roku występuje w roli redaktora, jest prezenterką programów telewizyjną, wraz z Mateuszem Maranowskim prowadzi program "Polska na dzień dobry. Weekend" w Telewizji Republika, a na kanale TVP ABC "Moda na rodzinę". Od 2017 roku współprowadzi również publicystyczno-satyryczny program "W tyle wizji" na antenie TVP Info.

Dominika Figurska

W wyborach samorządowych w 2018 roku wystartowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku mazowieckiego, dostała mandat i została radną.

Dominika Figurska: dzieci i ich wiek

Aktorka jest żoną Michała Chorosińskiego. Dominika Figurska jest mamą aż piątki dzieci. I to właśnie ta część jej życia budzi najwięcej kontrowersji, a co za tym idzie - ciekawości fanów jej bohaterek serialowych.

Aktorka wielokrotnie opowiadała w mediach o swojej rodzinie, którą zawsze stawia na pierwszym miejscu i jest dla niej najważniejsza.

- Przed ślubem umawialiśmy się z mężem, że będziemy mieli pięcioro dzieci. Wtedy to było powiedziane żartem. Właściwie z pierwszym dzieckiem wydawało nam się, że nastąpił koniec świata, że na nim się skończy. Potem pojawiło się drugie i trzecie. Nagle zobaczyliśmy, że to może być coś pięknego, że te dzieci to jest wielki skarb… i pojawiło się czwarte dziecko. I śmiejemy się z mężem, że potem nie chcieliśmy, żeby ten czwarty był jedynakiem, ponieważ poprzednia trójka wychowywała się jak gdyby razem. Była duża różnica wieku między nimi, ponieważ czwarty synek pojawił się po dłuższej przerwie i stąd nasza decyzja o kolejnym dziecku - aktorka opowiadała o swoich więziach rodzinnych.

Aktorka ma piątkę dzieci: Nastazja (2003), Matylda (ur. 2005), Józef (ur. 2007), Piotr (ur. 2012), Jan (ur. 2014).

Aktorka i jej mąż, Michał Chorosiński pochodzą z tradycyjnych, katolickich rodzin i tak też chcieli stworzyć swoim dzieciom. Od lat otwarcie opowiadali o swojej głębokiej wierze. Jednak nad ich związkiem pojawiły się ciemne chmury, kiedy w mediach pojawiła się informacja o tym, że aktorka zdradziła swojego męża. Aktorka była posądzana o romans ze starszym o 10 lat reżyserem i kompozytorem, z którym miała zajść w ciąże z synem Józkiem. Jej mąż uznał to dziecko za swoje.

Dominika Figurska

W kryzysie małżeńskim pomogła aktorce wiara, związek jej i jej męża został odbudowany, choć przez chwilę wisiał na włosku.

- Uważam, że jeśli ktoś założył rodzinę, to nie ma ważniejszej rzeczy niż walka o to, żeby w niej było dobrze - mówiła w jednym z wywiadów.

Dominika Figurska z dziećmi

Dominika Figurska spotkała się z falą krytyki, po tym, jak jej zdrada wyszła na jaw. W szczególności ze względu na tak mocne obnoszenie się ze swoją głęboką wiarą. Aktorka wraz z mężem brała udział w licznych akcjach promujących ich nawrócenie. Byli nawet ambasadorami zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016, czy akcji Wierność jest sexy.

Dominika Figurska

Choć na jej portalach społecznościowych nie znajdziemy wielu zdjęć z rodziną, aktorka i jej mąż często zabierali na wydarzenia medialne całą swoją gromadkę, dla podkreślenia integralności związki, jak i całej rodziny.

instagram.com/dominikafigurska

- Najpierw jestem żoną i mamą, a dopiero potem aktorką. Na życiowych zakrętach siłę czerpię z wiary i jej zasad. Zawsze dziękuję Bogu za swoje szczęśliwe życie i zdrowe dzieci - aktorka o swojej życiowej roli.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News