Olga Semeniuk
Jan Bielecki/East News
Patryk Przybyłowski - 18 Lutego 2021

Olga Semeniuk zwiastuje przedłużenie obostrzeń

Wszystko wskazuje na to, że luzowanie obostrzeń z 12 lutego może być jedynym, które czeka nas w najbliższym czasie. Wiceminister Olga Semeniuk przyznała, że nie ma co się nastawiać na kolejną transzę zniesionych zakazów. Wiążąca decyzja co do potencjalnego zaostrzenia przepisów ma paść w przyszłym tygodniu.

Michał Kolanko z dziennika „Rzeczpospolita” poruszył w rozmowie z Olgą Semeniuk kwestię tego, czy możliwy jest w obecnym sytuacji wariant, w którym rząd zdecyduje się na kolejne poluzowanie obostrzeń. Jej zdaniem, szansa jest bliska zeru.

- Na moje oko obecna sytuacja spowoduje wydłużenie już obowiązujących poluzowań gospodarczych - przyznała.

Wicepremier zwróciła również uwagę na to, że spora grupa Polaków zachowuje się obecnie nieodpowiedzialnie. Jako przykład wskazała na Zakopane, które przeżyło właśnie istne oblężenie turystów.

- Nie chodzi o przedsiębiorców, im chcielibyśmy podziękować za przestrzeganie zasad. Gorsza sytuacja jest wśród klientów, widzieliśmy w południowej Polsce co się działo. Niestety widzimy już efekty tych poluzowań w liczbach- wytłumaczyła.

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiTragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Warto jednak zaznaczyć, że eksperci podkreślają, że jest jeszcze za wcześnie na łączenie wzrostu zachorowań z poluzowaniem obostrzeń z 12 lutego. Taka tendencja mogłaby mieć związek przyczynowo-skutkowy dopiero na początku przyszłego tygodnia.

Olga Semeniuk zapewniła, że już na dniach możemy spodziewać się konkretnych decyzji obejmujących nadchodzące tygodnie. Nie wiadomo jednak, czy poznamy już decyzje rządowe dotyczące świąt Wielkiej Nocy, które w tym roku przypadają na pierwsze dni kwietnia.

- W pierwszej połowie przyszłego tygodnia będą podejmowane decyzje dotyczących kolejnych tygodni funkcjonowania - wyjaśniła w rozmowie z Michałem Kolanką.

Wiceminister zaznaczyła również, że nieustannie pracuje nad weryfikacją pomocy, jaką od państwa dostają przedsiębiorcy.

- Na prośbę premiera objeżdżam w Polsce poszczególne firmy, które otrzymały wsparcie z tarcz, sprawdzam kondycje tych firm, rozmawiamy o tym jak te 6-12 miesięcy powinno się funkcjonować w czasach, mam nadzieję, postpandemicznych - podsumowała.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News