Olga Semeniuk się wygadała
Jan Bielecki/East News
Mateusz Sidorek - 5 Lutego 2021

Olga Semeniuk powiedziała, kiedy możemy spodziewać się zdejmowania obostrzeń

Niedawno w rozmowie z mediami Olga Semeniuk zdradziła, jak mogą zmieniać się obostrzenia na przestrzeni najbliższych tygodni. Wiceminister ujawniła, że wraz z wejściem w wiosenny tryb jest szansa na przywrócenie rodzinnych uroczystości. Być może niedługo pojawi się nie tylko możliwość otwierania hoteli, ale również organizowania wesel.

Do rosnących spekulacji na temat znoszenia obostrzeń odniosła się Olga Semeniuk. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii była gościem programu „Money. To się liczy”, gdzie odpowiedziała na pytania związane nie tylko odmrażaniem gospodarki, ale także powrotem rodzinnych uroczystości – w tym wesel.

Organizowanie imprez weselnych zostało zakazane przez rząd na początku jesienno-zimowego okresu, gdy pojawiła się druga fala pandemii koronawirusa. Zabroniono też zgromadzeń i innych uroczystości rodzinnych. Obecnie jednak coraz więcej mówi się o stopniowym łagodzeniu obostrzeń.

Olga Semeniuk przypomniała o sytuacji z maja 2020 roku

Olga Semeniuk przyznała, że ograniczenia prawdopodobnie będą stopniowo łagodzone. W następnym tygodniu odbędzie się kolejna konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Polacy spodziewają się poznać plan odmrażania gospodarki.

W programie „Money. To się liczy” wiceminister rozwoju, pracy i technologii została zapytana o uroczystości rodzinne. Po usłyszeniu pytania o wesela Olga Semeniuk przypomniała sytuację z maja 2020 roku, gdy rząd pozwalał na organizowanie imprez okolicznościowych.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Nie mówię, że w 2021 roku będzie podobna sytuacja - choć wiele wskazuje, że może tak być: w momencie, kiedy będziemy mieli ocieplenie, kiedy wejdziemy w tryb wiosenny, wtedy są większe szanse na to, że część przedsięwzięć, spotkań rodzinnych będzie można organizować na otwartej przestrzeni, a tym samym zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa – powiedziała przedstawicielka rządu.

Olga Semeniuk o protokołach bezpieczeństwa

Wypowiedź Olgi Semeniuk może świadczyć o tym, że rząd rzeczywiście planuje zdjąć też te obostrzenia, które dotyczą rodzinnych zgromadzeń i imprez. Wiceminister opowiedziała o przygotowanych dokumentach.

Specjalne protokoły bezpieczeństwa dotyczą 40 branż – w tym weselnej, rozrywkowej, gastronomicznej, turystycznej oraz eventowej. To jednak Rada Medyczna oraz Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego są organami, które podejmą ostateczną decyzję.

W mediach mówi się też o branży hotelarskiej, która najprawdopodobniej zostanie wreszcie odblokowana w ciągu najbliższego posiedzenia polityków. O działaniu ośrodków noclegowych wypowiedział się też niedawno Jarosław Gowin.

Uważam, że od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Analizujemy też sytuację związaną z innymi branżami. Niewykluczone, że MRPiT będzie rekomendować też w najbliższym czasie Radzie Ministrów inne poluzowania - słowa ministra rozwoju, pracy i technologii cytuje portal „Gazeta.pl".

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niecodziennym wniosku 500 plus. Lekarz z Zielonej Góry uważa, że świadczenia przysługują od momentu poczęcia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News