500 plus od poczęcia
Fot. Pxhere.com CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 5 Lutego 2021

Tata złożył wniosek o wyrównanie 500 plus od chwili poczęcia trojaczków. Uzasadnieniem wyrok TK

Lekarz z Zielonej Góry niedawno złożył wniosek o 500 plus, który mógł wywołać niemałe zdziwienie urzędników. Robert Górski jest ojcem trojaczków. Jego zdaniem uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego daje prawo do tego, by pobierać świadczenia już od momentu poczęcia, a nie dopiero po narodzinach dzieci.

Niektórzy postanowili dosłownie potraktować uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, składając wnioski o 500 plus jeszcze przed narodzinami dzieci. Zdaniem lekarza z Zielonej Góry i ojca trojaczków obecne prawo daje do tego podstawę.

Jak wskazuje zielonogórski lekarz, skoro zgodnie z orzeczeniem TK zarodek jest dzieckiem, to rodzicom przysługuje dofinansowanie 500 plus. Dlatego niedawno Robert Górski złożył wniosek, który zadziwił urzędników odpowiedzialnych za najgłośniejszy program socjalny w Polsce.

500 plus już od momentu poczęcia? Kolejne absurdy w polskim prawie

Gdyby liczyć 500 plus od momentu poczęcia, Robertowi Górskiemu i jego żonie w teorii należałoby się dodatkowe 4500 złotych na każde dziecko. Jednak lekarz z Zielonej Góry jest w nieco bardziej specyficznej sytuacji nie tylko dlatego, że urodziły mu się trojaczki.

Dzieci mieszkańca Zielonej Góry przyszły na świat w szóstym miesiące ciąży. Powołując się na uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, Robert i jego żona powinni otrzymać co najmniej 9000 złotych.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Zielonogórski lekarz ma świadomość, że jego wniosek wywoła niemałe zamieszanie. Można traktować go również jako pewien manifest. Robert Górski podkreśla, że to polskie prawo doprowadza do absurdalnych sytuacji.

Ten wniosek jest pokłosiem tego, co się dzieje w naszym kraju. Mam na myśli opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza dostęp do aborcji w Polsce – mówi na łamach portalu „Interia.pl”.

Czy ruszą wnioski o wyrównanie 500 plus? Dokument Roberta już rozpatrywany

Jak się okazuje, wniosek o wyrównanie 500 plus trafił już do urzędu miasta i jest rozpatrywany. Nadal trudno powiedzieć, czy takich dokumentów jest więcej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal „Fakt”, podobny wniosek został złożony w Gdyni i został złożony przez posła Lewicy Marka Rutkę.

Tworzący prawo, powinni mieć świadomość, jakie niesie to za sobą konsekwencje – poinformował na Twitterze.

Robert Górski z Zielonej Góry jest lekarzem pogotowia i radnym. Medyk zaznaczył, że jest oburzony wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i złożenie wniosku uważa za formę wyrażenia swoich przekonań.

Kobiety mają rodzić dzieci, a czy będą zdrowe, czy chore, to nieważne. Mają nie dyskutować i robić to, co mówią im politycy i księża – dodaje.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowym podatku, który został zatwierdzony przez rząd. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News