Ogar - Gra o Tron
youtube.com/GameofThrones
Adrian Sobolewski - 8 Maja 2019

Kim jest Ogar z Gry o Tron? Chce zabić swojego brata

Ogar - Gra o Tron ciężko doświadczyła Sandora Clegane'a. Jego historia w serialu to nie tylko dobry ogląd na brutalność wojny którą toczą władcy o tron Westeros, ale także historia odzyskiwania człowieczeństwa przez brutalnego żołnierza. Co przeszedł w serialu Sandor Clegane?

Ogar - Gra o Tron coraz częściej powraca do historii człowieka ze spaloną połową twarzy. Dzieje się tak z wielu powodów. Jest on lubiany przez wielu fanów, którzy nie mogą doczekać się jego pojedynku z bratem, ale także pokazuje z innej strony jak straszna, brutalna i nieubłagana jest wojna.

Ogar - Gra o Tron. Czy śmierć go dosięgnie?

Sandor Clegane jest jedną z postaci, z którą obcujemy w Grze o Tron najdłużej. Ten bohater zaczął jako postać epizodyczna i stał się nie tylko ulubieńcem wielu fanów, ale także jednym z najważniejszych wojowników w historii serialu. Wątek tej postaci jest bardzo zawiły. Sandor zaczynał jako wierny żołnierz Lannisterów i króla, który pod pozorami brutalności i bezwzględności skrywał odrobinę serca - to pokazywał głównie w stosunku do Aryi i Sansy Stark, które uratował z wielu opresji.

Po otarciu się o śmierć po pojedynku z Brienne z Tarthu na chwilę został spokojnym rolnikiem. Niestety nie dane mu było długo odpoczywać, gdyż jego towarzysze zostali wymordowani. Po pomszczeniu ich wstąpił do Bractwa bez Chorągwi i udał się na północ, aby pomóc Jonowi w jego misji sprowadzenia jednego z nieumarłych do King's Landing. Ostatnio widzieliśmy go również w Winterfell, gdzie kolejny raz narażał swoje życie aby ocalić Aryę Stark, z którą później wymknął się z zamku, wyruszając na misję, która ma zakończyć się, jak samo przewidział w ostatnim odcinku, jego śmiercią. Czy naprawdę tak zakończy się przygoda tego wspaniałego wojownika z Game of Thrones?

Sandor Clegane i brat Ogara - Gra o Tron pokaże ich pojedynek?

Jednym z wydarzeń, na które najbardziej czekają fani ogara, jest jego pojedynek z bratem. Próbkę takiej walki dostaliśmy w pierwszym sezonie, ale od tego czasu wiele się zmieniło - zarówno w sercu Sandora, jak i w fizyczności jego brata. Czy możliwe jest, że jeszcze ze sobą zawalczą? Wydaje się, że twórcy na to nastawiają publiczność - w ostatnim odcinku Ogar opuścił Winterfell i udał się do King's Landing, aby wyrównać z kimś rachunki. Widzowie są przekonani, że chodzi właśnie o jego brata - osobę, która spowodowała oparzenia na jego twarzy.

Kto gra Ogara w Grze o Tron? Sandor Clegane to Rory McCann

Od samego początku Ogara w Grze o Tron gra ten sam aktor - Rory McCann. Ma on dużą słabość nie tylko do swojej postaci, ale także do całego serialu HBO. Wspomina, że na planie poznał świetnych przyjaciół, których nie będzie chciał opuszczać po zakończeniu produkcji. Jednak widzi też dobre strony zakończenia serii Game of Thrones - w końcu nie będzie musiał mieć na sobie charakteryzacji, która wymaga od niego wygalania sobie kawałka brody!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gra o Tron odcinek 5. online za darmo. Gdzie obejrzeć legalnie?
  2. Co się wydarzyło w 4. odcinku Gry o Tron? Krajobraz po wielkiej bitwie (SPOILERY)
  3. Gdzie oglądać 5. odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  4. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
  5. Kim jest Gregor Clegane? Góra z Gry o Tron odegra jeszcze ważną rolę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News