Gregor Clegane - Góra z Gry o Tron
screenshot/Gra o Tron
Wiadomości Pikio - 8 Maja 2019

Kim jest Gregor Clegane? Góra z Gry o Tron odegra jeszcze ważną rolę

Gregor Clegane - kim jest słynny Góra z popularnego serialu HBO Gra o Tron? Obecnie możemy oglądać ostatni sezon produkcji telewizyjnej. Czego dotychczas mogliśmy dowiedzieć się o jednej z postaci drugoplanowych? Jego życie nie było łatwe. Jaki aktor wcielał się w jego rolę?

Gregor Clegane jest głową rodziny Clegane, którzy od lat służyli rodowi Lannisterów. Ser Gregor Clegane jest pasowanym rycerzem, głową rodu Clegane’ów oraz zaprzysiężonym chorążym Lannisterów.

Jego przydomek wziął się oczywiście od wysokiego wzrostu mężczyzny, który w serialu i książce ma około ośmiu stóp wzrostu, co daje niemal 2,5 metra. Jest niezwykle silny, jednak okolicznej ludności dał się poznać jako bardzo okrutny i brutalny rycerz. Walczy potężnym dwuręcznym mieczem, którym jest w stanie władać tylko jedną ręką. W ludziach budzi powszechny strach.

Gregor Clegane - aktor czy aktorzy? Ich wzrost może zdziwić

W Górę z Gry o Tron w ciągu trwania serialu wcielało się aż trzech aktorów. Jego postać przewija się podczas wszystkich sezonów (z wyjątkiem trzeciej serii), w pierwszym i drugim jest grana przez innych aktorów.

W pierwszym sezonie wciela się w niego Mark Stevens, który mierzy 213 cm wzrostu. Sportowiec, kulturysta i wrestler podczas castingu ubiegał się o rolę khala Drogo. Możemy go kojarzyć ze sceny walki z ser Lorasem Tyrellem, na koniec której bohater ucina głowę koniowi niemal za pierwszym zamachem.

W kolejnym sezonie Górę grał Ian Whyte, o podobnym do Stevensa wzroście. Aktor wcześniej wcielał się również w rolę białego wędrowcy. Wielu fanów zaznaczało, że jest niewystarczająco muskularny do tej roli.

Kolejnym aktorem jest islandzki strongman i były koszykarz Hafthór Júlíus Björnsson. Fani byli wręcz zachwyceni sceną pojedynku z Oberynem Martellem. Jest najniższy spośród aktorów, mierzy "zaledwie" 206 centymetrów, jednak waży ponad 190 kilo.

Gregor Clegane: Gra o Tron. Brat, otarcie się o śmierć, służba Cersei, jego życie nie było usłane różami

Gdy Sandor i Gregor Clegane byli dziećmi, Góra włożył głowę swojego młodszego brata do ognia, była to kara za używanie zabawek bez zezwolenia. W wyniku tego twarz Sandora została oszpecona bliznami. Przypuszcza on również, że ich ojciec i siostra mogli zostać zamordowani przez starszego brata.

Choć Góra uchodzi za niepokonanego, podczas pojedynku z Oberynem Mertell prawie ginie, a może nawet i ponosi śmierć. Choć na początku Obreyn radzi sobie nadzwyczaj dobrze i udaje mu się ugodzić zatrutą włócznią w brzuch olbrzyma, to ostatecznie legnie w walce. Góra zabija go, miażdżąc mu głowę. Zraniony Gregor powoli umiera w męczarniach. Nawet Maester Pycelle nie jest mu w stanie pomóc.

Królowa Cersei swojego sługę Clegane’a oddaje w ręce Qyburna, któremu odebrano uprawnienia za eksperymentowanie na ludziach. To on dokonuje tajemniczych eksperymentów i przywraca Gregora Clegane'a do żywych. Staje się wówczas czymś na wzór zombie, który jest wiernym sługą Cersei.

Wielu fanów czeka na starcie znienawidzonych braci. Czy dojdzie do niego w finałowym sezonie produkcji HBO? Dowiemy się wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  2. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  3. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?
  4. Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie
  5. Jorah Mormont do końca oddany broni swojej królowej. 3. odcinek Gry o Tron

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News