Ile Złotych Piłek ma Messi?
Instagram - Leo Messi
Izabela Gawron - 8 Maja 2019

Ile Złotych Piłek ma Messi? Od lat rywalizuje z Ronaldo

Ile Złotych Piłek ma Messi? Legendarny piłkarz ma na koncie mnóstwo sukcesów. Wielokrotnie poprowadził swoje drużyny do zwycięstw. Posiada niezliczoną ilość nagród za swoje niebywałe osiągnięcia w piłce nożnej. Jego głównym rywalem oczywiście jest Cristiano Ronaldo. Który z nich ma więcej najważniejszych nagród futbolu?

Ile Złotych Piłek ma Messi? Obok Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Od wielu lat rywalizują ze sobą, tym samym napędzając się nieustannie do jeszcze lepszej gry. W czasach kiedy oboje występowali w La Liga, były to najlepsze sezony w historii hiszpańskich klubów. Teraz rywalizują ze sobą w wyścigu po najlepsze trofea za zasługi w futbolu.

Ile razy Cristiano Ronaldo zdobył Złotą Piłkę?

Złota Piłka to najważniejszy, coroczny plebiscyt piłkarski. Pomysł nagrody narodził się w 1956 roku we francuskim piśmie sportowym "France Football". Początkowo dziennikarze głosowali tylko na piłkarzy pochodzących z Europy, dlatego też królujący w tamtych czasach Maradona i Pelé, zwyczajnie nie mieli szans na otrzymanie tej nagrody. W 1995 roku przepisy nieco uległy zmianie, ale dopiero w 2007 roku ukształtowały się ostatecznie i do dziś pozostają niezmienione. Od tego momentu każdy gracz na świecie może być brany pod uwagę przy głosowaniu.

Tylko dwaj gracze zdobyli największą ilość Złotych Piłek w historii plebiscytu. Są nimi dwie największe postacie, czyli Leo Messi i Cristiano Ronaldo. CR7 swoją pierwszą Złotą Piłkę zdobył w 2008 roku mając 23 lata, grał wtedy jeszcze dla Czerwonych Diabłów. Grając w barwach Realu Madryt triumfował cztery razy w sezonach 2013, 2014, 2016 i 2017. A ile Złotych Piłek ma Messi?

Ile Złotych Piłek ma Messi?

Argentyńczyk otrzymał swoją pierwszą nominację do Złotej Piłki i tytułu Piłkarza Roku FIFA mając 21 lat. Piłkarz, nazywany również następcą Maradony, ciężko pracuje na swój sukces. Jest niezwykle utalentowany, dzięki czemu uhonorowano go wieloma nagrodami, wieńczącymi jego pracowite sezony. Kolejną nagrodę od "France Football" przyznano mu w 2010 roku. Razem otrzymał taką samą liczbę tych nagród co Ronaldo - 5 Złotych Piłek. Wyjątkowe u niego jest to, że jako jedyny dokonał tego cztery razy z rzędu. Jest bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy obecnego pokolenia, a odwieczna konkurencja z Ronaldo tylko potęguje ich niesamowitość.

źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News