Gra o Tron S08E04. Za nami 4 odcinek.
youtube/FreZe
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2019

Co się wydarzyło w 4. odcinku Gry o Tron? Krajobraz po wielkiej bitwie (SPOILERY)

Gra o Tron S08E04 - Czwarty odcinek jednego z najpopularniejszych seriali za nami. Zwiastun najnowszego epizodu produkcji HBO zapowiadał się niezwykle ciekawie, a sam odcinek jak zwykle dostarczył fanom ogromnych emocji. Co wydarzyło się po wielkiej bitwie?

Gra o Tron S08E04 to kolejny z odcinek popularnej produkcji HBO, który dostarczył fanom wielu wrażeń. Najbardziej zapaleni miłośnicy serialu nastawili budziki na 3 w nocy polskiego czasu, aby z niedzieli na poniedziałek obejrzeć najnowszą odsłonę Gry o Tron. Poniżej prezentujemy streszczenie najnowszego odcinka. Uprzedzamy, że materiał zawiera spoilery.

Gra o Tron S08E04 recenzja i streszczenie

Czwarty odcinek nieuchronnie zbliża nas do końca serialu, w związku z czym nie może dziwić fakt, że akcja najnowszego epizodu przybrała zawrotnego tempa. Nie zabrakło wzruszające i niezwykle emocjonalnych momentów.

Kolejny epizod rozpoczyna się od pożegnania zmarłych, którzy zginęli w walce o życie w Westeros. Jednym z oddających hołd poległym jest Jon Snow, który docenia ich bohaterstwo i waleczność, a także docenia fakt, że byli w stanie stanąć po jednej stronie mimo dzielących ich różnic. Wyraża także nadzieję, że Ci, którzy przeżyli, sprzymierzą się wzorem poległych, aby bronić krainy żywych. Szybko okazuje się jednak, że będzie to niezwykle trudne do zrealizowania. Sansa Stark wspólnie z siostrą Aryą odmawiają uznania za swoją królową Daenerys Targaryen. Ich brak zaufania wobec Matki Smoków przejawia się między innymi w sprzeciwieniu się sióstr wysłaniu wojsk na południe.

Jon, który nie może dusić w sobie dłużej tajemnicy o swoim pochodzeniu, postanawia podzielić się nią z siostrami. Prosi jednak o przysięgę, aby te zachowały wiadomość do siebie. Sansa łamie złożoną obietnicę i dzieli się informacją z Tyrionem, który następnie opowiada wszystko Varysowi. Wieści te roznoszą się w szybkim tempie dochodząc do Eunucha, który postanawia wykorzystać tą wiedzę odwracając się od Daenerys uważając, że to Biały Wilk będzie lepszym władcą niż ona. Królowa przed wyprawą na południe postanawia uczcić zwycięstwo nad Nocnym Królem. Świętując ze swoimi ludźmi wznosi toast za Aryę Stark nazywając ją wybawicielką. Radość i euforię z powodu wygranej bitwy psuje Królowej widok ludzi z Westeros, którzy wielkim szacunkiem i lojalnością darzą Jona. Sama czuje się obca i osamotniona. Jej nastroje i odczucia dają jej dodatkową motywację w walce o Żelazny Tron.

Gra o Tron S08E04 spoilery

Do wydarzeń, które możemy zaliczyć do najistotniejszych w najnowszym odcinku były:

  • Odrzucenie oświadczyn Gendrego przez Aryę tuż po tym jak uzyskał tytuł lorda Końca Burzy i nazwisko Baratheon
  • Tormund przegrywa z Jaimem Lannisterem wyścig o serce Brienne. Na pocieszenie dostaje jednak północną dziewkę oraz podarowanego przez Jona Snowa wilkora Ducha
  • Niesamowity zwrot akcji w relacjach pomiędzy Brienne i Jaimem. Budowane od wielu sezonów miłosne napięcie pomiędzy bohaterami, w końcu przerodziło się w moment kulminacyjny. Ku uciesze fanów dochodzi do romantycznej sceny, jednak ich radość nie jest długa. Królobójca łamie serce Brienne informacją o tym, że opuszcza Winterfell i wraca do swojej siostry Cersei.
  • Śmierć Rhaegala - zielonego smoka Daenerys. Postać ku uciesze fanów nie zostaje stracony podczas bitwy w Winterfell, jednakże ostatecznie ginie z rąk Eurona Greyjoya.
  • Missandei zostaje pojmana przez siły Cersei. Kiedy Daenerys odmawia wycofania swoich wojsk, jej popleczniczka zostaje stracona na murach Królewskiej Przystani.

Daenerys Targaryen straciła już bardzo dużo swoich wojsk, w tym kolejnego smoka. W odcinku ginie również jej najwierniejsza przyjaciółka. Chociaż bohaterka bez wątpienia nie znajduje się w najlepszym położeniu, możemy być pewni, że nie odpuści w drodze po żelazny tron. Tego, czy uda jej się stawić czoła przeciwnikom dowiemy się w dwóch ostatnich odcinkach serialu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie oglądać 4 odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  2. Ile będzie trwał 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzy się bardzo wiele
  3. Kiedy 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzenia po wielkiej bitwie będą poruszające
  4. Daenerys Targaryen pierwsza tego imienia... i co dalej? Wszystkie tytuły Królowej Smoków
  5. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News