Obostrzenia znikają
By Krisgola - praca własna / CC BY-SA 3.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kryte_korty_tenisowe_BOSiR_w_Bia%C5%82ymstoku.jpg
Irmina Jach - 11 Lutego 2021

Od jutra otwarte korty kryte. Minister Gliński podał szczegóły

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński poinformował o nieoczekiwanym zniesieniu kolejnych obostrzeń. Od piątku 12 lutego Polacy będą mogli korzystać z kortów krytych. Obiekty sportowe objęte zostaną rygorem sanitarnym.

Przed kilkoma minutami na oficjalnym profilu ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu w mediach społecznościowych pojawiła się ważna informacja. Osoby, które pasjonują się grą w tenisa, będą mogły ponownie realizować swoje hobby.

Obostrzenia dla sportowców zostaną poluzowane

- Szanowni państwo, wiem, że dla niektórych to długo oczekiwana wiadomość: od jutra mogą być otwarte także korty kryte, w rygorze sanitarnym i do 5 osób na korcie - napisał Piotr Gliński na Twitterze.

W czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt noweli rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe przepisy wiążą się z poluzowaniem części obostrzeń.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu od 12 lutego baseny, korty tenisowe, stoki narciarskie i zewnętrzne boiska będą mogły działać w reżimie sanitarnym. Na kortach tenisowych zagra 5 osób jednocześnie.

Tomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachTomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachCzytaj dalej

Siłownie, kluby fitness i aquaparki pozostaną zamknięte. Obiekty te mogą jednak prowadzić działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów lub służyć treningom członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Zawodnicy kadry narodowej polskich związków sportowych, członkowie sztabu szkoleniowego, lekarze, fizjoterapeuci oraz sędziowie, powracający do Polski ze zgrupowań zagranicznych na mocy najnowszej decyzji rządu zostali zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny.

Jak napisano w uzasadnieniu „ma to pozwolić na zachowanie niezbędnej ciągłości procesu szkolenia sportowcom przygotowującym się do tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio”. Kluczową sprawą są w tym przypadku kwestie adaptacyjne.

- Zgrupowania zagraniczne szczególnie w okresie zimowo-wiosennym organizowane w ciepłych strefach klimatycznych są niezbędne dla możliwości prowadzenia treningu specjalistycznego - argumentują twórcy nowelizacji.

Regulacja umożliwia uczestnictwo w szkoleniu i współzawodnictwie zawodnikom Akademickiego Związku Sportowego. Niestety, większość Polaków, którzy uprawiają sport amatorsko, będzie musiała jeszcze poczekać na możliwość odwiedzania obiektów sportowych.

Obostrzenia znikają

Źródło: Twitter/Piotr Gliński

Artykuł aktualizowany.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Forsal/Sportowe Fakty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News