Minister Zdrowia
pixabay.com, autor: Candid_Shots
Patryk Przybyłowski - 19 Lutego 2021

Minister zdrowia zdradził, jak może zmienić się nakaz zasłaniania ust i nosa

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i wzrostem zachorowań, minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił dookreślić swoje stanowisko ws. noszenia maseczek. Stwierdził, że władza będzie jednak dążyła do tego, żeby Polacy nie nosili m.in. przyłbic.

-Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia - zaanonsował Adam Niedzielski.

Na ten moment rozwiązania, które mają zostać wprowadzone, konsultowane są w ramach Rady Medycznej.

- Prof. Horban wspólnie z Radą Medyczną przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najefektywniejszy chronią nas przed zakażeniem - dodał minister zdrowia.

Jakich zmian możemy się spodziewać? Chodzi m.in. o możliwość wycofania zasłaniania twarzy szalikami czy chustami w zastępstwie za używanie maseczek.

Bogusław Linda przeszedł operację. Żona komentuje, jak czuje się aktorBogusław Linda przeszedł operację. Żona komentuje, jak czuje się aktorCzytaj dalej

- Jeśli chodzi o kwestie związane z używaniem przyłbic, szalików lub chust zamiast maseczek, patrząc na to, co się dzieje z pandemią, patrząc na to, że mamy coraz więcej zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia - skomentował Niedzielski.

Trzecia fala epidemii w Polsce

Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia komentując ostatni wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce powiedział, że: "można by rzec, że mamy początek trzeciej fali".

- Widzimy trend wzrostowy. Widzimy dynamiczny wzrost. Dziś jest pierwszy dzień, gdy odnotowaliśmy wzrost zajętości łóżek w szpitalach, które do tej pory spadały. Dziś jest wzrost o 226 osób, które trafiły do szpitala - dodawał Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik stwierdził na konferencji prasowej, że tylko od nas wszystkich zależy, jak dużą skalę będzie miała nadchodząca trzecia fala pandemii.

- Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale jeżeli teraz zbytnio sobie poluzujemy, to będziemy musieli zamykać się bardziej, niż to było dotychczas. To od nas będzie zależeć, co będzie się działo - zaznaczył.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News