„Milionerzy” wracają ze zmienioną formułą
Screen z programu „Milionerzy” prod. TVN / milionerzy.tvn.pl
Irmina Jach - 14 Lutego 2021

Niebywała zmiana w „Milionerach”. Nowe koło ratunkowe

„Milionerzy” wracają na antenę TVN już w najbliższy poniedziałek. Uwielbiany program - z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną - zmieni nieco formułę. Producenci ogłosili także pojawienie się nowego koła ratunkowego, które zastąpi pytanie do publiczności.

„Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych formatów rozrywkowych na świecie. Program jest emitowany obecnie w blisko stu krajach. Uczestnicy z całego świata występują na antenach lokalnych stacji telewizyjnych, by zdobyć sławę i ogromne pieniądze. Uwielbiają go również polscy telewidzowie.

„Milionerzy” wracają ze zmienioną formułą

Zasady teleturnieju są proste - uczestnik zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na kilkanaście pytań. Gracz wybiera odpowiedź spośród czterech zaproponowanych wariantów, a czas na podjęcie decyzji jest nieograniczony. Główna nagroda wynosi milion złotych.

Z powodu niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej najnowszy sezon „Milionerów” będzie odbywał się bez udziału publiczności. W związku z tym producenci byli zmuszeni do zlikwidowania znanego od lat koła ratunkowego, które zakładało możliwość zadania pytania publiczności.

Ogłoszono, że zamiast tego uczestnik będzie miał możliwość poproszenia o zmianę pytania. Taka opcja funkcjonowała już w przeszłości. Była dostępna dla uczestników 9. i 10. edycji teleturnieju w 2010 roku.

TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje Marek Maldis, dziennikarz stacjiTVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje Marek Maldis, dziennikarz stacjiCzytaj dalej

Skorzystano z niej także podczas realizacji specjalnego odcinka mikołajkowego z udziałem gwiazd. W latach 2009-2010 uczestnicy mogli także skorzystać z innego koła ratunkowego, które umożliwiało telefon do eksperta w danej dziedzinie.

„Milionerzy” cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na ciekawą formułę, ale także na spektakularne wpadki, do których regularnie dochodzi na wizji. Zestresowani gracze często nie radzą sobie z presją czasu, co prowadzi do absurdalnych sytuacji.

W niedawno emitowanym odcinku duńskiej edycji show znalazło się pytanie związane z naszym krajem. Uczestniczce, która brała udział w zabawie, udało się dotrzeć do półmetka rozgrywek. Wtedy natrafiła na pytanie dotyczące Andrzeja Dudy.

- Prezydentem którego kraju został wybrany Andrzej Duda w 2020 roku? - zapytał gospodarz programu.

Kobieta - zgodnie z przyjętą formułą - miała do dyspozycji cztery warianty odpowiedzi. Mogła wybrać pomiędzy: Czechami, Polską, Estonią i Chorwacją. Pytanie sprawiło jej niemałą trudność i ostatecznie zakończyła swoją przygodę z „Milionerami”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Telemagazyn

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News