W duńskich „Milionerach” doszło do rażącej wpadki
Screen z duńskiej edycji programu „Milionerzy” prod. TV2 Charlie
Irmina Jach - 9 Lutego 2021

Wpadka w duńskich „Milionerach”. Pytanie o Andrzeja Dudę okazało się zbyt trudne

„Milionerzy” cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Uczestniczka duńskiej edycji programu popełniła spektakularną wpadkę. Zapytana, kim jest Andrzej Duda, nie znała odpowiedzi.

Program „Milionerzy” jest emitowany obecnie w blisko stu krajach. Uczestnicy z całego świata występują na antenach lokalnych stacji telewizyjnych, by zdobyć sławę i ogromne pieniądze. Pierwowzorem polskich „Milionerów” jest brytyjskie show „Who Wants to Be a Millionaire?”. Teleturniej święci triumfy między innymi w Danii.

W duńskich „Milionerach” doszło do rażącej wpadki

W duńskiej edycji show, tak jak w oryginalnej wersji, uczestnik zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na szesnaście pytań. Gracz wybiera odpowiedź spośród czterech zaproponowanych wariantów, a czas na podjęcie decyzji jest nieograniczony.

W brytyjskim „Who Wants to Be a Millionaire?”. główna nagroda wynosi 1 mln funtów. Pozostałe warianty oferują zwykle milion w lokalnej walucie. „Milionerzy” niezmiennie cieszą się ogromną oglądalnością i zainteresowaniem ze strony potencjalnych uczestników. Jeden z odcinków duńskiej edycji wzbudził duże emocje wśród Polaków.

W niedawno emitowanym odcinku show znalazło się pytanie związane z naszym krajem. Uczestniczce, która brała udział w zabawie, udało się dotrzeć do półmetka rozgrywek. Wtedy natrafiła na pytanie dotyczące Andrzeja Dudy.

Brytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneBrytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneCzytaj dalej

- Prezydentem którego kraju został wybrany Andrzej Duda w 2020 roku? - zapytał gospodarz programu.

Kobieta - zgodnie z przyjętą formułą - miała do dyspozycji cztery warianty odpowiedzi. Mogła wybrać pomiędzy: Czechami, Polską, Estonią i Chorwacją. Pytanie sprawiło jej niemałą trudność, o czym świadczył zauważalny stres.

Uczestniczka zdecydowała się na wykorzystanie koła ratunkowego. Uznała, że dobrym wyjściem będzie telefon do przyjaciela. Niestety, także jej ojciec nie zdał prawidłowej odpowiedzi i nie udzielił córce niezbędnej pomocy.

Mężczyzna błędnie zasugerował kobiecie pierwszą z odpowiedzi - Czechy. Nieświadoma Dunka postanowiła mu zaufać i zdecydowała się na właśnie taki wariant. W efekcie straciła 15 tysięcy koron duńskich i musiała zrezygnować z marzeń o milionie.

Internauci nie mają litości dla uczestniczki programu. W sieci pojawiło się wiele żartów i kpin z jej niewiedzy. Trzeba przyznać, że wpadka była rażąca - Andrzej Duda pełni funkcję prezydenta naszego kraju już drugą kadencję, a Dania leży stosunkowo niedaleko Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News