Matka z dzieckiem na rękach
Policja Świętokrzyska/ kadr z wideo/ Facebook
Artur Łokietek - 20 Lutego 2021

Nagranie obiegło sieć. Na komendę wbiegła matka z umierającym dzieckiem

Olbrzymią brawurą wykazał się policjant pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie). Dzięki szybkiej reakcji udało mu się uratować niespełna 2-miesięczne niemowlę.

Policjanci pełniący dyżur muszą wykazywać się ciągłym przygotowaniem do akcji. Nie wiadomo w końcu, kiedy zdarzy się sytuacja wymagająca interwencji funkcjonariuszy.

O niebywałym szczęściu może mówić matka niespełna 2-miesięcznego niemowlaka. Dziecko przestało nagle oddychać. Kobieta nie wiedziała, co zrobić, więc instynktownie postanowiła skierować się na pobliską komendę.

Sytuacja niekoniecznie mogłaby skończyć się równie pięknym „happy endem”, gdyby policjant pełniący wartę okazał się nieprzygotowany do niespodziewanych zdarzeń. Na szczęście funkcjonariusz był gotowy na wszystko.

Szybka reakcja i znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy niemowlakom przełożyła się na szczęśliwy finał dramatycznych wydarzeń. W internecie pojawiło się wideo z całego zajścia.

Rodzinna tragedia Szymona Hołowni. Jego brat zmarł jako kilkulatekRodzinna tragedia Szymona Hołowni. Jego brat zmarł jako kilkulatekCzytaj dalej

Policjant uratował umierające niemowlę

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 19 lutego 2021 roku około godziny 13:00. To właśnie wtedy do Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wbiegła rozhisteryzowana kobieta.

Miała jednak na rękach niemowlę, niespełna 2-miesięczne dziecko, które nie oddychało. Sytuacja była więc dramatyczna i trzeba było działać zdecydowanie oraz szybko, gdyż liczyły się sekundy.

Dziecko zaczynało tracić już przytomność. Na szczęście imponującym przygotowaniem wykazał się pełniący wtedy dyżur policjant. Bez wahania chwycił dziecko i podjął się reanimacji.

Funkcjonariusz zastosował się do podstawowych zasad pierwszej pomocy – skierował dziecko głową do dołu oraz lekko zaczął klepać po plecach, aby udrożnić drogi oddechowe. Zgodnie z przyjętymi zasadami, aby uratować dziecko, które nie oddycha, należy ułożyć je głową do dołu na naszym przedramieniu, a następnie wykonać pięć uderzeń w okolicę międzyłopatkową.

Choć zaistniało bezpośrednie zagrożenie życia, policjant wykazał się brawurą i uratował życie małego dziecka. Następnie przetransportowano je wraz z matką do lokalnego szpitala. Całe zajście możemy obejrzeć na wideo udostępnionym na Facebooku przez Policję Świętokrzyską.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: tvp.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News