Lidl wycofuje produkt
Wikimedia Commons Mateusz Giełczyński Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)
Monika Majko - 27 Grudnia 2020

Lidl wycofuje sezam łuskany firmy WEIAND GmbH

Lidl podjął decyzję o pilnym wycofaniu ze swoich marketów jednego z popularnych produktów. Główny Inspektor Sanitarny poinformował o skażeniu wyrobu groźną dla zdrowia substancją. Eksperci przestrzegają przed jego spożywaniem, a sklep oferuje zwrot pieniędzy.

Lidl poinformował klientów o pilnym wycofaniu ze sprzedaży jednego ze swoich popularnych produktów. W próbkach wykryto obecność groźnej dla zdrowia substancji, której stosowanie do żywności dystrybuowanej na rynku Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Lidl wycofuje z oferty jeden z produktów

Główny Inspektor Sanitarny przekazał konsumentom, że w sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH i sprzedawanym w marketach sieci Lidl, stwierdzono obecność tlenku etylenu. To substancja groźna dla zdrowia, której stosowanie do żywności sprzedawanej w Unii Europejskiej jest zakazane.

Wycofane są trzy partie produktu o pełnej nazwie „Vitasia, Sezam łuskany, 50 g”, których data minimalnej trwałości mija 02/2023, 03/2023 i 06/2023. Firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i z rąk konsumentów w dniu 23 grudnia br.

- Jako odpowiedzialny społecznie i świadomy przedsiębiorca na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nas produktów, dlatego też od razu po otrzymaniu informacji od producenta uruchomiliśmy procedurę wycofania przedmiotowego produktu z rynku - poinformowała sieć Lidl.

Przyłapali Kaczyńskiego na cmentarzu. Niebywałe, co zrobił, zdjęcia obiegły mediaPrzyłapali Kaczyńskiego na cmentarzu. Niebywałe, co zrobił, zdjęcia obiegły mediaCzytaj dalej

Przedstawiciele sieci Lidl zapewnili klientów o możliwości zwrócenia artykułu w każdym markecie firmy bez konieczności okazywania paragonu zakupu. Produkt może być również napoczęty. Dodatkowo, niemiecka firma WEIAND przeprosiła wszystkich konsumentów, którzy kupili skażony produkt, za zaistniałą sytuację.

W ostatnim czasie GIS informował również o innym produkcie, który również został zanieczyszczony tlenkiem etylenu. W połowie grudnia br. ze sprzedaży wycofano partię mąki amarantusowej, której producentem jest firma Bio Planet S.A.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF), że firma Bio Planet S.A. zakupiła od dostawcy z Niderlandów 1000 kg mąki amarantusowej bio, którą następnie zapakowała do opakowań 400 g - przekazał wówczas GIS w oficjalnym komunikacie.

Proces wycofywania tego produktu ze sprzedaży, prowadzony przez firmę Bio Planet S.A., nadzorowały organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują również wycofanie skażonego produktu firmy WEIAND z marketów sieci Lidl.

Główny Inspektor Sanitarny podkreślił, że nie należy spożywać żywności zanieczyszczonej tlenkiem etylenu. Substancja ta jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego zignorowanie ostrzeżenia może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News