TVP zamazało serduszko WOŚP
Facebook.com/jerzyowsiak
Monika Majko - 26 Grudnia 2020

TVP zamazało serduszko WOŚP. Owsiak zareagował

TVP w piątkowy wieczór wyemitowała „Wiadomości”, a w trakcie jednego z materiałów widzowie zauważyli zamazane serduszko WOŚP na koszulce kobiety, która udzielała wywiadu dziennikarzom stacji. Sprawę skomentował Jerzy Owsiak, a internauci są zachwyceni jego odpowiedzią.

TVP w piątkowym wydaniu „Wiadomości” wyemitowała materiał zrealizowany w sklepie z polską żywnością w Waszyngtonie. Właścicielka marketu podczas rozmowy z dziennikarzami miała na sobie koszulkę z logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ku zaskoczeniu widzów, stacja zamazała serduszko WOŚP.

TVP ocenzurowało logo WOŚP w swoim materiale

Materiał zrealizowany przez dziennikarzy na potrzeby stacji TVP dotyczył tego, w jaki sposób Boże Narodzenie świętują Polacy w USA. W nagraniu video wywiadu Telewizji Publicznej udzieliła właścicielka jednego ze sklepów z polską żywnością, który znajduje się w Waszyngtonie.

W trakcie rejestrowanej przez kamerę rozmowy, kobieta miała na swojej koszulce naklejkę z serduszkiem WOŚP. Ku zaskoczeniu widzów TVP, logo fundacji Jurka Owsiaka zostało zamazane. Sprawa wywołała spore poruszenie w sieci, a zachowanie twórców materiału skomentował sam prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak opublikował na swoim facebookowym profilu zdjęcie w koszulce, na której znajduje się rozmazane logo jego fundacji. Pod rysunkiem umieszczono napis „Tego nie da się wymazać!”, odnoszący się do zabiegu, który zastosowali w swoim materiale dziennikarze TVP.

Stało się dokładnie o 8:30. Pierwsza polska pielęgniarka zaszczepiona na koronawirusa, zdradziła, jak się czuje, zaskakująceStało się dokładnie o 8:30. Pierwsza polska pielęgniarka zaszczepiona na koronawirusa, zdradziła, jak się czuje, zaskakująceCzytaj dalej

- Miałem nadzieję, że czas świąt to czas z ciepłymi życzeniami w każdym kierunku, a jednak nie do końca. Ze swojej strony autorom tego newsa TVP z Waszyngtonu świątecznie życzę zdrowia i przyjaźni w sercu - napisał pod swoim zdjęciem Jurek Owsiak.

- Pani Helenie wysyłamy komplet naszych pięknych kolorowych koszulek - dzięki, że Pani gra z nami - dodał prezes WOŚP.

Sprawę zamazanego logo WOŚP skomentowali również przedstawiciele Telewizji Publicznej. Na Twitterze Wiadomości TVP opublikowano post, w którym dziennikarze zaprzeczają, jakoby celowo cenzurowali znak rozpoznawczy fundacji Jerzego Owsiaka.

- Intencją dziennikarzy nie było „zamazywanie serduszka @fundacjawosp”. Jest ono widoczne w materiale. Chodziło o przesłonięcie znaku handlowego, który rozmówczyni miała na ubraniu oprócz logo WOŚP. Jednak wskutek niedokładnego montażu na sekundę został przesłonięty także znak WOŚP - przekazano na Twitterze Wiadomości TVP.

To jednak nie pierwszy taki przypadek, kiedy Telewizja Publiczna cenzuruje w swoich materiałach logo fundacji WOŚP. W styczniu 2017 roku TVP zamazała serduszko WOŚP na kurtce toruńskiego posła Koalicji Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy. Jacek Kurski zapewniał wówczas, że nie było to celowe działanie stacji, a zwykły błąd.

TVP zamazało logo fundacji WOŚP

Facebook.com/jerzyowsiak

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News