ksiądz nie żyje
Fot. Pixabay.com ScorpionD CC0
Mateusz Sidorek - 17 Marca 2021

Nie żyje ksiądz, został ciężko pobity pod plebanią. Nowe fakty w sprawie

Ksiądz, który został pobity przed kościołem w Wielkiej Woli-Paradyżu, niestety nie odzyskał przytomności. Kapłan odszedł w środę 17 marca. Do tego czasu przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. O śmierci duchownego poinformowała diecezja radomska. Adam Myszkowski miał 69 lat.

Do pobicia księdza prałata Adama Myszkowskiego doszło we wtorek 2 marca br. Duchowny został napadnięty przed kościołem w Wielkiej Woli-Paradyżu w województwie łódzkim, w godzinach wieczornych, gdy zamykał bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6. Obrażenia, które odniósł kapłan, okazały się bardzo poważne.

Ksiądz został przetransportowany w stanie ciężkim na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy szpitala w Opocznie. Później trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie przeszedł operację. Duchowny przez dwa tygodnie nie odzyskał przytomności. Zmarł dzisiaj, tj. 17 marca.

Ksiądz Adam Myszkowski trafił do szpitala

O stanie księdza prałata Adama Myszkowskiego poinformowała diecezja radomska. Podczas pobicia duchowny odniósł poważny uraz głowy. Początkowo jednak nie podejrzewano, że sprawa będzie miała tak tragiczne zakończenie. W komunikacie przekazano, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W stanie ciężkim z poważnym urazem głowy został przewieziony najpierw na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zdaniem lekarzy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie – przekazano w komunikacie.

Wiadomo, jak w tym roku będzie wyglądać święcenie pokarmów. Watykan przekazał wytyczneWiadomo, jak w tym roku będzie wyglądać święcenie pokarmów. Watykan przekazał wytyczneCzytaj dalej

Po zebraniu dowodów stwierdzono, że prawdopodobnie doszło do „przestępczego działania osób trzecich”. Informacje te potwierdziła rzeczniczka policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień na łamach TVP Info. Namierzono już podejrzanego 47-letniego mężczyznę, który został zatrzymany w środę nad ranem.

Skrupulatnie zebrane dowody, ich dokładna analiza pozwoliła na wytypowanie osoby, która może mieć związek ze zdarzeniem. W środę rano policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę – oświadczyła Stępień na łamach TVP Info.

Ksiądz Adam Myszkowski nie wybudził się

Przez dwa tygodnie ksiądz prałat Adam Myszkowski przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Duchowny musiał przejść operację po tym, jak został pobity.

Niestety po tym czasie kapłan nie odzyskał przytomności. W środę 17 marca radomska decyzja przekazała przykre wiadomości o jego śmierci. Duchowny miał 69 lat i przez niemal trzy dekady był proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Paradyżu oraz kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela.

Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego – poinformowała decyzja.

Ksiądz został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie w grudniu 2002 roku. Od 2008 roku cieszył się godnością kapelana honorowego Jego Świątobliwości.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News