Skandaliczne zachowanie księdza
Daniel Kawka/ kadr z wideo/ https://youtu.be/4AzF0_9IErM
Artur Łokietek - 13 Marca 2021

Kierowca nagrał zachowanie księdza pod kościołem. Duchowny nie powstrzymał się od obraźliwych przekleństw

Wyjątkowa sytuacja pod jednym z wałbrzyskich kościołów. Mężczyzna zaparkował na przykościelnym parkingu, gdy nagle podszedł do niego ksiądz i zaczął go wyzywać. Obydwoje się przekrzykiwali, jednak jedno jest pewne – zachowanie duchownego wywołało powszechne zgorszenie.

Większość osób wyobraża sobie księży jako osoby mocno uduchowione (w końcu poświęciły one życie wierze), miłosierne i skore do przebaczania. Niestety, praktyka pokazuje, że nie jest wcale aż tak różowo.

W Polsce wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w których ksiądz wywołał powszechne oburzenie. Nie chodzi tu wyłącznie o jakże powszechne zjawisko pedofilii wśród kapłanów, ale niektórzy swoimi poglądami czy przekonaniami zdają się galopować o wiele dalej, niż przystoi.

W efekcie mamy pewnego rodzaju dysonans poznawczy – duchowny, mający być wcieleniem dobra w człowieku i ostoją boskiego miłosierdzia, potrafi nierzadko bardzo wulgarnie zaatakować groźbami drugą osobę. Wygrażając przy tym niejedno.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce pod jednym z wałbrzyskich kościołów. Tamtejszy ksiądz podszedł do kierowcy zaparkowanego na przykościelnym parkingu samochodu i niezwykle wulgarnie pokazał mu, że nie powinien tu przebywać. Wideo z całego zajścia trafiło do serwisu YouTube - opublikował je użytkownik Daniel Kawka.

Nie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Policja przekazała wstrząsające ustaleniaNie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Policja przekazała wstrząsające ustaleniaCzytaj dalej

Wulgarny ksiądz atakuje kierowcę

W czwartek, 11 marca, do sieci trafiło nagranie z zajścia, które miało miejsce w jednym z kościołów w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Kierowca postanowił zaparkować swój pojazd na tamtejszym, należącym do parafii, parkingu. Ksiądz z parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu podszedł do mężczyzny i zaczął mu wygrażać, klnąc przy tym niemiłosiernie. Panowie wdali się w naprawdę ostrą dyskusję.Dosłownie – aż uszy więdną po zaledwie paru sekundach nagrania, które można obejrzeć pod artykułem.

- Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu! Spier***aj bucu! Spier***aj* stąd i to szybko! Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu! - krzyczał ksiądz.

Nie wiemy, co kierowało nadpobudliwym księdzem, jednak samo zachowanie kierowcy również pozostawia wiele do życzenia. Komentujący internauci są w większości zdania, że to po stronie kapłana należało zachować opanowanie. Ciężko też stwierdzić czemu kierowca nie mógł zaparkować nawet na chwilę na parkingu.

Brawo dla młodego człowieka, który wyartykułował w końcu, to, co wielu już wie i między sobą o tym rozmawia. Nareszcie nastał czas, aby wykrzyczeć to klerowi. Przykro, że trzeba używać do tego tonu i języka tak ostrego, ale innym do kleru się jednak nie dotrze” – napisał jeden z użytkowników serwisu. Wkrótce po pojawieniu się filmiku, parafia przesłała oficjalne przeprosiny.

W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego. Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni” – napisał ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy kurii biskupiej w Świdnicy.

Nagranie można obejrzeć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: fakt.pl, YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News