Ostrzegawczy SMS
Fot. Flickr.com/Nenad Stojkovic (zdjęcie ilustracyjne)
Klaudia Bochenek - 27 Marca 2021

Miliony Polaków otrzymało dziś ostrzegawczy SMS od rządu

Wielu Polaków otrzymało dziś wiadomość tekstową wysłaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do końca dzisiejszego dnia SMS powinni otrzymać wszyscy posiadacze telefonów komórkowych. Wszystko przez obostrzenia, które obowiązują już od dzisiaj.

SMS masowo rozsyłany przez RCB przypomina Polakom, że już od dziś, 27 marca, obowiązują nowe obostrzenia. W wiadomości zawarty jest również link, który przekierowuje nas na rządową stronę, na której możemy doinformować się w szczegółach obowiązujących restrykcji.

Alert RCB rozsyła ostrzegawcze SMS-y

- Uwaga! Od soboty (27/03) zmiany w zasadach bezpieczeństwa. #ZostanWDomu. Więcej: [tu link do rządowej strony] - wiadomość o takiej treści otrzymały już miliony obywateli.

Link oczywiście jest jak najbardziej bezpieczny i nie trzeba się obawiać, że to robota oszustów. Rząd, podobnie jak poprzednim razem, gdy zostały wprowadzone obostrzenia w województwach mazowieckim, lubuskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, przypomina o aktualnych restrykcjach.

Po przejściu na rządową stronę wita nas tytuł: „Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach”. Na wstępie możemy przeczytać o przypomnieniu, że aktualne restrykcje obowiązują do 9 kwietnia, a politycy zalecają pozostanie w domach nie tylko podczas nadchodzących świąt.

Minister zdrowia zabrał głos ws. godziny policyjnejMinister zdrowia zabrał głos ws. godziny policyjnejCzytaj dalej

Następnie spotykamy się ze statystyką zajętych łóżek, respiratorów, liczby ozdrowieńców oraz liczby osób objętych kwarantanną. Poniżej liczb zostały dokładnie opisane zasady bezpieczeństwa podzielone w odpowiednie grupy.

Czytamy, że sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zostają zamknięte. W galeriach handlowych otwarte pozostaną jedynie m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie. W sklepach o powierzchni do 100 m kw. może przebywać jedna osoba na 15 m kw., w tych powyżej 100 m kw. - jedna osoba na 20 m kw.

Mamy także potwierdzone zmiany w kościołach - jedna osoba na 20 m kw. Poza tym salony fryzjerskie i kosmetyczne muszą zawiesić działalność do 9 kwietnia. Nie zabrakło też informacji o zamknięciu żłobków i przedszkoli - z wyjątkiem opieki nad dziećmi m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Sport można uprawiać jedynie zawodowo, bez udziału publiki.

Oczywiście jest również zalecenie pracy zdalnej, jeśli to tylko możliwe. Jeśli chodzi o święta wielkanocne, musimy spędzić je w gronie najbliższych nam domowników, a większe spotkania przełożyć na inny termin - tylko i wyłącznie dla zdrowia naszego i innych.

Uczniowie wszystkich szkół przechodzą na naukę zdalną. Kina, teatry, galerie sztuki i muzea pozostają nadal zamknięte. Siłownie, kluby fitness, solaria czy też baseny są wyłączone z użytku.

Hotele pozostają zamknięte, jednak z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

SMS

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News