Joanna Kulig w żałobie
Pixabay.com Legolasek
Monika Majko - 8 Lutego 2021

Joanna Kulig w żałobie. Nie żyje jej babcia

Joanna Kulig przechodzi trudne chwile. Aktorka straciła ukochaną babcię. Gwiazda była bardzo związana z seniorką rodu, jednak w czasie pandemii koronawirusa ograniczyła z nią kontakt, by nie narażać jej na niebezpieczeństwo. Teraz musi pogodzić się ze stratą.

Joanna Kulig to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich aktorek. Gwiazda pochodzi z artystycznej rodziny i jak sama wspomniała, talent wokalny odziedziczyła po swojej babci, Helenie, która niedawno odeszła.

Joanna Kulig straciła babcię

Aktorka była bardzo związana z babcią, która stanowiła dla niej ogromny wzór. Seniorka rodu była jedną z największych fanek gwiazdy, a sama Joanna Kulig przyznała, że zawdzięcza jej swoje umiejętności wokalne.

- Zawsze przepięknie śpiewała. Kiedy jeździłam do niej do Grybowa, to napełniała mnie fantastycznymi inspiracjami twórczymi - wyznała aktorka w jednym z wywiadów.

Choć Joanna Kulig nie mogła w ostatnich latach narzekać na brak propozycji zawodowych, zawsze pamiętała o swojej ukochanej babci. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa ostatnio ich kontakt ograniczał się jedynie do rozmów telefonicznych.

Polsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Adam KopczyńskiPolsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Adam KopczyńskiCzytaj dalej

- Babcia Helena nie miała jednak o to żalu. Była bardzo dumna z osiągnięć wnuczki i śledziła jej poczynania na szklanym ekranie - przekazał informator tygodnika „Świat i ludzie”.

Gwiazda nie chciała narażać seniorki rodu na zakażenie koronawirusem, które dla osób starszych stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, jak donosi „Dobry Tydzień”, pani Helena niedawno zmarła. Starsza kobieta przegrała walkę z chorobą.

Aktorka nie zdążyła pożegnać się z babcią i teraz musi pogodzić się z wyjątkowo bolesną stratą. Pani Helena była dla niej nie tylko wsparciem, ale i wzorem. Joanna Kulig doceniała wysiłek, który jej babcia włożyła w wychowanie siedmiorga dzieci.

- Jak sama zostałam mamą, to pomyślała sobie o jej trudzie i o tym, że jest wspaniałą osobą. Pomyślałam sobie, że zadedykuję jej nagrodę - mówiła aktorka podczas gali Orły 2019.

Joanna Kulig jest żoną reżysera i scenarzysty Macieja Bochniaka. W lutym 2019 roku aktorka urodziła syna, który otrzymał imię Jan.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Pomponik/Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News