Janusz Tracz - aktor Plebanii
youtube.com/ The desert of hearts
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2019

Janusz Tracz - memy z nim królują w Internecie

Janusz Tracz - postać fikcyjna występująca w serialu TVP Plebania. Kim jest aktor wcielający się w postać o czarnym charakterze? Na czym polegał jego fenomen? Pierwszy raz w historii polskich produkcji telewizyjnych taki bohater stał się legendą i inspiracją memów, krążących po Internecie.

Janusz Tracz - jeden z bohaterów serialu Plebania, gangster, biznesmen-mafiozo. Urodził się 30 maja 1963 roku. Na początku był najbogatszym mieszkańcem Tulczyna, a po zabójstwie rywala, stał się najbogatszym Polakiem.

Jego nazwisko czytane od tyłu to Czart. Jedno słowo, a oddaje pełny obraz bohatera. Był osobą antyreligijną, co podkreślał na każdym kroku, jest negatywnie nastawiony do całego Kościoła i jego przedstawicieli. Jego kamienny wyraz twarzy i występki przywodzą na myśl Tony'ego Soprano.

Jego życie prywatne jest równie ciekawe, co to zawodowe. Był dwukrotnie żonaty, jednak z powodu cech charakteru trudno mu utrzymać przy sobie jedną kobietę. Jest zupełnie pozbawiony uczuć, nie ma dla nikogo empatii, szacunku i nie zawaha się przed niczym, żeby osiągnąć postawiony sobie cel. Jego druga żona Konstancja, matka jego syna Pawła, trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie popełniła samobójstwo, bo nie mogła znieść jego podłego charakteru.

Z tego powodu do dziś jest określany jako najczarniejszy charakter w polskiej telewizji, choć od emisji pierwszego odcinka serialu minęło prawie dwadzieścia lat.

Janusz Tracz - kim jest aktor grający czarny charakter serialu?

Dariusz Kowalski, który wciela się w rolę Tracza, urodził się 19 grudnia 1963 roku, jest aktorem zarówno telewizyjnym, jak i teatralnym i filmowym, a także prężnie działa w branży dubbingowej. Choć najbardziej znany jest z serialu TVP Plebania, to zagrał również w Na dobre i na złe, Fali zbrodni, Prawie Agaty i kilku innych produkcji telewizyjnych. Ostatnio mogliśmy go oglądać w filmie Fanatyk, gdzie wcielił się w szefa lokalnego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego.

- Czarny charakter jest chyba łatwiej zagrać. Zło jest bardziej atrakcyjne, bardziej rzuca się w oczy, jest bardziej krzykliwe, hałaśliwe, ekspansywne, zaborcze, przez co łatwiej zwraca na siebie uwagę, a to w pewnym sensie jest istotą zawodu aktora - mówił aktor w jednym z wywiadów.

W przeciwieństwie do swojego serialowego bohatera Kowalski jest głęboko wierzący.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Janusz Tracz: memy i cytaty

Janusz Tracz miał dwa motta życiowe, pierwsze brzmiało następująco: "Dobry klecha to martwy klecha", zaś drugie to "Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła". Po Internecie krąży wiele memów inspirowanych postacią Tracza, na jego cześć powstała nawet piosenka:

Janusz Tracz, wróg kościoła, bluźnierca,
Co rywalom łamie karki, a kobietom serca.
Tak, Janusz Tracz jest postrachem tej wsi,
On nie odpuszcza i się mści.
Janusz Tracz istny diabeł wcielony,
Zawsze z pokerową twarzą, uczuć pozbawiony,
Czart, samo zło, z wiary szydzi i drwi
By proboszczowi napsuć krwi.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Prus z Na Wspólnej. Kim jest Natalia Walarowska, aktorka grająca tę rolę?
  2. Kim jest Tomasz Ciachorowski? Czy gwiazdor M jak Miłość ma partnerkę?
  3. Karolina Pisarek z Top Model całkiem się zmieniła. Jak wyglądała przed programem?
  4. Eliza i Jarek z Na Wspólnej. Czy coś ich łączy w prawdziwym życiu?
  5. Majka Jeżowska długo ukrywała go przed światem. Kim jest syn piosenkarki?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News