informacje wszystkich ewakuowano
MAREK ZIELINSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 9 Lutego 2021

Pożar w Międzychodzie. Nie żyją 3 osoby

Informacje przekazane przez media mówią już o trzech ofiarach śmiertelnych w pożarze w Międzychodzie. Zgodnie z wiadomościami, które podał dyżurny wielkopolskich strażaków, do zdarzenia doszło dzisiaj 9 lutego. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym około godziny 6:00. Na miejscu pojawiło się 12 zastępów straży pożarnej.

Do mediów z samego rana dotarły trudne informacje. We wtorek jeszcze przed godziną 6:00 w Międzychodzie zapalił się budynek mieszkalny. Na miejsce dotarło 12 zastępów straży pożarnej, które zaczęły walkę z żywiołem. Konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. Niestety trzech osób nie dało się uratować.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyżurnego wielkopolskich strażaków zapalił się budynek, w którym mieszkały trzy rodziny. Łącznie zamieszkiwało go 12 osób – 9 z nich uciekło na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jedna z rodzin nie zdążyła.

Dramatyczne informacje z powiatu międzychodzkiego

Według informacji, które zostały przekazane przez media, pożar wybuchł w budynku mieszkalnym w Międzychodzie przy ulicy Strzeleckiej. Okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Międzychodzie. W budynku mieszkały trzy rodziny, w sumie 12 osób. Z budynku ewakuowało się dziewięć osób przed przybyciem naszych zastępów. W trakcie działań odnaleziono trzy osoby. Niestety, były to ofiary śmiertelne– powiedział dyżurny wielkopolskich strażaków.

Minister zdrowia przedstawił warunek powrotu do większych obostrzeńMinister zdrowia przedstawił warunek powrotu do większych obostrzeńCzytaj dalej

Po pojawieniu się na miejscu strażacy stanęli przed bardzo trudną sytuacją. Okazało się, że gdy zastępy dojechały na ulicę Strzelecką, klatka schodowa była już w całości objęta przez płomienie. Na szczęście 9 mieszkańców czekało już na zewnątrz.

Mieliśmy informację o pożarze budynku wielorodzinnego. Na miejscu po przyjeździe zastępów okazało się, że klatka schodowa i poddasze są już objęte pożarem. Dziewięć osób ewakuowało się. Pożar jest już zlokalizowany, trwa dogaszanie– relacjonował na łamach portalu „Nasze Miasto” Marcin Piechocki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Potwierdzono informacje o ofiarach śmiertelnych

Służby potwierdziły informacje o trójce osób, których nie udało się uratować. W pożarze zginęło małżeństwo w wieku około 70 lat oraz ich 47-letni syn. Rodzina mieszkała na poddaszu.

Na miejscu pracują strażacy, policjanci oraz prokurator. Trzy osoby nie żyją: dwie w wieku około 70 lat oraz jedna w wieku 47 lat – mówił Jan Wieczorek z Komedy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Po zawiadomieniu służb o zdarzeniu strażacy pojawili się na miejscu po kilkunastu minutach. W związku z wybuchem pożaru przyjechał też Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie – bryg. Mariusz Trajnowski. Służby będą jeszcze wyjaśniały okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 26-latku ze Słupska, który rzucił się na ratunek swojemu psu. Niestety mężczyzna utonął. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24/Interia.pl/Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News