Iberion wspiera WOŚP
Facebook.com/donate/146242527297910/1139466206497321/ , Grupa Mediowa Iberion
Monika Majko - 27 Stycznia 2021

Iberion wspiera WOŚP. Wielka zbiórka na rzecz zdrowia dzieci, cała Polska włącza się do akcji

Grupa mediowa Iberion po raz kolejny wspiera WOŚP. Spółka utworzyła internetową zbiórkę pieniędzy, a wszystkie zgromadzone fundusze zostaną przekazane na konto fundacji Jurka Owsiaka, która w tym roku gra dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

29. finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia, a pieniądze z tegorocznej zbiórki pod hasłem „Finał z głową!” zostaną przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Spółka Iberion włączyła się w pomoc dla fundacji Jurka Owsiaka i uruchomiła internetową zbiórkę pieniędzy na portalu Facebook.

Grupa mediowa Iberion wspiera WOŚP

Już za kilka dni odbędzie się 29. finał corocznej zbiórki, prowadzonej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na rzecz pomocy oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W akcję WOŚP włączyła się również Grupa mediowa Iberion. Prezes spółki Albert Wójcik założył w imieniu swojej firmy specjalną zbiórkę pieniędzy na Facebooku, której celem jest zgromadzenie jak największej sumy na cel charytatywny. Wszystkie zgromadzone fundusze zostaną przekazane na konto fundacji Jurka Owsiaka.

– WOŚP to wielka, wspólna praca tysięcy ludzi w większych i mniejszych miastach Polski, którzy poświęcają swój wolny czas na to, żeby pomóc innym. To niezwykła siła solidarności i wzajemnej pomocy, a także chwila wytchnienia od negatywnych przekazów, które codziennie nas atakują. Przekaz WOŚP jest wyłącznie pozytywny, radosny i wesoły. Pozwala też na zaangażowanie bardzo młodym osobom, które chcą coś zmienić i komuś pomóc, ale wciąż słyszą, że muszą się uczyć, zdobywać oceny, dostać na najlepsze studia i nastawiać na indywidualną karierę – zamiast na wspólne działania. WOŚP im mówi: „Jesteście ważni i wartościowi tacy, jacy jesteście. I możecie razem zmienić świat” – przekazała firma Iberion na stronie swojej zbiórki.

Wiadomość z ostatniej chwili. Ministerstwo Zdrowia nie będzie już podawać Polakom ważnej wiadomościWiadomość z ostatniej chwili. Ministerstwo Zdrowia nie będzie już podawać Polakom ważnej wiadomościCzytaj dalej

– Dlatego jako Iberion dołączamy do zbiórki na rzecz WOŚP i zakładamy zbiórkę na Facebooku. Za pomocą kilku kliknięć możecie dołożyć się do nowoczesnej aparatury dla szpitali. Całość kwoty zostaje przekazana Fundacji WOŚP. Wspierajmy się – podkreślili przedstawiciele grupy mediowej Iberion.

Jak podkreśliła spółka Iberion w opisie zbiórki, w czasie zagrożenia wywołanego przez pandemie koronawirusa oraz ogromnego zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju, szczególnie istotne jest wsparcie chorych cierpiących na problemy z odpowiednia pracą dróg oddechowych. Przedstawiciele firmy gorąco zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce, która zakończy się już za kilka dni. Inicjatywę można wesprzeć TUTAJ.

Grupa mediowa Iberion jest wydawcą wielu portali internetowych, m.in. Pikio.pl, Biznesinfo.pl, SwiatZwierzat.pl, Pacjenci.pl, Wawainfo.pl, ZeStadionu.pl czy Lelum.pl. W zeszłym roku spółka przekazała na rzecz fundacji WOŚP 20 tysięcy złotych. W tym roku, dzięki internetowej zbiórce, kwota wsparcia już przekroczyła tę granicę i wciąż rośnie.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie fundacji WOŚP, w tym roku pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na zakup m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, laserów diodowych, egzoskopów, aparatów USG i RTG, kardiomonitorów, lamp czołowych i operacyjnych oraz polisomnografi do diagnostyki bezdechu sennego.

– Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – tłumaczy Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka, cytowany na oficjalnej stronie internetowej WOŚP.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: FACEBOOK/WOŚP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News