Iberion wydawca Pikio WOŚP
WOŚP
Maria Wieczorek - 12 Stycznia 2020

Iberion - wydawca Pikio.pl przekazał 20 tys. złotych na WOŚP

Iberion - wydawca Pikio przekazał 20 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Grupa mediowa włącza się we wspieranie tegorocznego, 28. finału akcji charytatywnej. Środki zebrane przez WOŚP zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową.

Iberion - wydawca Pikio, portalu Pacjenci, Wtv oraz Turyści, zdecydował się włączyć się we wspieranie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa mediowa, która może pochwalić się takimi portalami jak Lelum, BiznesInfo, ZeStadionu czy Smakosze przekazała fundacji 20 tysięcy złotych. Na liczniku tegorocznej zbiórki jest już prawie 22,5 mln zł. W całej Polsce trwają kwesty, w które każdy z nas może się zaangażować.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa, którą popieramy z całych serc. Jestem dumny, że dzięki wsparciu finansowemu możemy dołożyć cegiełkę do kolejnego rekordu Fundacji, a dzięki wielomilionowym zasięgom naszych portali możemy promować tę cudowną akcję. Poza wsparciem WOŚP w naszych serwisach, zdecydowaliśmy się również przekazać 20 tysięcy złotych na rzecz 28. finału WOŚP. To kolejny rok kiedy gramy razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka i jestem przekonany, że w 2021 roku również z największą przyjemnością ponownie wesprzemy Orkiestrę - mówi Albert Wójcik, prezes zarządu grupy IBERION.

Iberion - wydawca Pikio gra z WOŚP

W tym roku finał pod hasłem "Wiatr w żagle" gra oficjalnie "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Za zebrane kwoty zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt, potrzebny do ratowania życia maluchów w całym kraju. Mowa tu nie tylko o aparatach RTG z ramieniem C, czy urządzeniach teletransmisyjnych, ale także niezwykle potrzebnych lampach oraz stołach operacyjnych.

W Australii wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają za to pieniądze na walkę z trwającymi kontynent od kilku miesięcy pożarami.

- Poprosiłem ich, żeby zbierali pieniądze dla siebie - nie zmieni to oblicza tragedii, ale na pewno pomoże. Po koncercie Renaty Przemyk rozwiesimy wielką flagę Australii i odsłuchamy hymnu australijskiego. Pokażmy Australijczykom, że jesteśmy z nimi solidarni. Wiemy, że nie tylko mierzą się z żywiołem, ale będą musieli również odbudować swoje domy - przekazał Jurek Owsiak.

Każdy może wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

WOŚP można oczywiście wpierać na wiele sposób. Jednym z nich jest tradycyjne już wrzucanie datków do puszek wolontariuszy. Poza tym chętni mogą wpłacać wybrane kwoty na stronie internetowej fundacji lub wysyłać SMS-y o treści SERCE na numer 75 565. Inną spośród licznych możliwości jest także wzięcie udziału w licytacjach, które prowadzone są na Allegro, lub wystawienia na nich swojego daru.

Zobacz także:

Pikio.pl przekazało 10 000 złotych na WOŚP! Zachęcamy wszystkich do wspierania Orkiestry

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News