Kamil Stoch kosi trawę przed domem
Fot. instagram.com kamilstochofficial
Maja Lachowicz - 25 Stycznia 2021

Kamil Stoch ma bardzo ładny dom. Widok cieszy oczy

Kamil Stoch wybudował ogromny dom, który turyści okrzyknęli góralskim pałacem. Nie da się ukryć, że jego wygląd przypomina obiekt z bajki, chociaż jest drewniany i zachował typowe dla Podhala elementy.

Kamil Stoch postanowił pozostać w swoim rodzinnym Zębie i tam wybudować ogromny dom. Turyści wypoczywający na Podhalu chętnie wypatrują takie miejsca, by zobaczyć, jak mieszkają nasi skoczkowie.

Dom sportowca widać już z daleka, a jednym z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzą na myśl, jest pałac jak z bajki. W takim miejscu z pewnością dobrze czuje się jego żona, która niedawno została porównana do Elzy z „Krainy Lodu" za sprawą swojej kreacji.

Drewniana willa została wybudowana z użyciem drewnianych bali, które są popularnym materiałem w górach. Dwupiętrowy budynek został zwieńczony strzelistym dachem, a u podstawy obłożony kamieniem.

Prezydent podpisał, nie ma odwrotu. Ważne zmiany dla wielu Polaków, trzeba wiedziećPrezydent podpisał, nie ma odwrotu. Ważne zmiany dla wielu Polaków, trzeba wiedziećCzytaj dalej

Całość wygląda zarazem góralsko jak i bajkowo, dlatego turyści nazywają go „góralskim pałacem". Skoczek nie chwali się zdjęciami ze środka, lecz pokazał, jak dba o ogród oraz jaki widok ma za oknem.

Kamil Stoch i jego „góralski pałac"

Wieś Ząb położona jest niedaleko Zakopanego, dlatego dobrze widoczne są tam najwyższe szczyty Tatr. Liczy ok. 1,5 tys. mieszkańców i jest świetną bazą wypadową na górskie wędrówki. Turyści mogą tam znaleźć prywatne obiekty noclegowe.

Co ciekawe, dom naszego skoczka znajduje się przy ulicy jego imienia. Zyskała taką nazwę dzięki władzom gminy, które postanowiły uhonorować trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Budowa rozpoczęła się w 2014 r. i trwała kilka lat. Dzięki położeniu na wzgórzu, nie wychodząc z domu Kamil i jego żona mogą podziwiać całą okolicę, a także góry na horyzoncie. Skoczek do tej pory pokazał tylko zdjęcia z ogrodu i broni wstępu do środka. Pochwalił się na Instagramie, jak dba o zieleń wokół domu.

Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów - mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję — przyznał główny architekt domu Adam Bukowski w rozmowie z portalem czterykaty.pl.

Do takiego domu można z przyjemnością wracać po treningach i turniejach. Ostatnio Kamil Stoch zdeklasował rywali, wygrywając po raz trzeci w karierze Turniej Czterech Skoczni. W środę ponownie pokazał co potrafi, zajmując pierwsze miejsce w Bischofshofen, w zawodach Pucharu Świata.

Kamil Stoch w ogrodzie

Fot. Kamil Stoch w ogrodzie/ instagram.com/ kamilstochofficial

dom Kamila Stocha

Fot. dom Kamila Stocha/ MARCIN GADOMSKI/East News

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News