WOŚP
Facebook.com Jurek Owsiak
Joanna Szwalikowska - 17 Grudnia 2020

Pilna wiadomość w sprawie finału WOŚP. Wszystko przez narodową kwarantannę

Tegoroczny finał WOŚP zostaje przesunięty. Ma to związek z decyzją rządu o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Organizatorzy podali właśnie nową datę ogólnopolskiej zbiórki charytatywnej.

Tegoroczny finał WOŚP planowany był na 10 stycznia. Jednak organizację finału pokrzyżowała właśnie decyzja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego o wprowadzeniu narodowej kwarantanny.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się w innym terminie. Wszystko z powodu narodowej kwarantanny

Jurek Owsiak poinformował właśnie za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że finał WOŚP zostaje przesunięty. Wydarzenie odbędzie się ostatecznie dopiero 31 stycznia.

Założyciel oraz prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował dziś w mediach społecznościowych bardzo ważne nagranie, w którym informuje o tym, jakie decyzje podjęto w sprawie tegorocznego finału w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi ogłoszonymi dziś przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Z ostatniej chwili: Narodowa kwarantanna w Polsce. Minister właśnie przekazał wiadomośćZ ostatniej chwili: Narodowa kwarantanna w Polsce. Minister właśnie przekazał wiadomośćCzytaj dalej

Finał miał odbyć się 10 stycznia 2021 roku. Wprowadzenie kwarantanny narodowej, która potrwa od 28 grudnia do 17 stycznia spowodowało, iż organizatorzy zdecydowali, że data wydarzenia zostanie zmieniona. Jak oficjalnie poinformował Jurek Owsiak, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się dopiero 31 stycznia. 

Jak przyznał, organizacja bierze wszystkie przeciwności losu "na klatę" i szuka nowych rozwiązań, zamiast załamywać się niepowodzeniem. Epidemia koronawirusa oraz restrykcje rządu nie są w stanie sprawić, iż impreza charytatywna się nie odbędzie. Po prostu zostanie nieco odłożona w czasie. 

Prezes Fundacji WOŚP przyznał, że to bardzo ważne, abyśmy wszyscy dostosowali się do rygorów wprowadzonych przez rząd. Tylko w ten sposób możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa oraz wygrać tę nierówną walkę. Jak dodał, to nie pierwszy raz, kiedy finał został przesunięty ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w naszym kraju. 

- Grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które związane są z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, bardzo dobrze je rozumiem. W innych krajach były one już wprowadzone wcześniej - mówił Jurek Owsiak w nagraniu opublikowanym na jego profilu w mediach społecznościowych. 

W dalszej części nagrania prezes Fundacji przekazał kilka słów wsparcia. Zapewniał, że wspólnie jesteśmy w stanie przetrwać ten trudny czas, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Wszyscy razem, jako obywatele, mamy możliwość walki z epidemią, a naszym celem jest ją pokonać. 

- Zróbmy wszystko, aby hasło "Wygramy", było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich - ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem i którzy chcą, aby ten kraj był wszędzie szanowany, na całym świecie- mówił Jurek Owsiak, dodając, iż dziękuje za zrozumienie decyzji, która zapadła. 

Oświadczenie prezesa WOŚP można zobaczyć tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News