kiepska
screen ATM Grupa
Bartłomiej Chudy - 24 Listopada 2018

Halina Kiepska: Ile ma lat? Największa tajemnica postaci serialu

Halina Kiepska ile ma lat? - dociekają od lat fani "Świata według Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka wcielająca się w rolę serialowej żony Ferdka, została zapamiętana jako silna osobowość. Czego nie wiemy o serialowej Halince?

Halina Kiepska ile ma lat? - pytają po wielu latach emisji "Świata według Kiepskich" fani produkcji Polsatu. Mało kto zna historię serialowej Halinki wykraczającą poza plan słynnego serialu.

"Świat według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka wchodziła w dorosłe życie jako absolwentka Technikum Budowlanego w Legnicy. Na studia zdecydowała się w zupełnie innym kierunku - skończyła bowiem zarządzanie. Na plan serialu "Świat według Kiepskich" trafiła w 1999 roku. Z miejsca dostała dużą rolę - Halinę Kiepską, pracującą pielęgniarkę i żonę serialowego Ferdka. Ich perypetie małżeńskie i sąsiedzkie śledziły miliony widzów. Słynne teksty "Ferdek, jełopie!", czy "Śpię, a bo co?" - nieodłącznie kojarzą się właśnie z serialową Halinką. Mało kto jednak zna historię aktorki sprzed jej występów na planie "Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka wiek

Marzena Kipiel Sztuka urodziła się w 1965 roku w Legnicy. Jej aktywność zawodowa rozpoczęła się pod sam koniec PRL. Inwestowała w sztukę, pełniąc w 1987 roku funkcję suflera teatralnego. Do 2000 roku występowała na deskach legnickiego teatru. Rok wcześniej dostała rolę Halinki w "Świecie według Kiepskich". Jeszcze przed słynnym serialem miała nietypowe epizody zawodowe. Przez pół roku pracowała jako zagraniczna śpiewaczka w Omanie, zarabiała też "na saksach" w Monachium jako sprzątaczka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
BoczekPolsat: Dramaty gwiazd hitowych seriali. Trudne chwile w ich życiuCzytaj dalej
- Pracowałam tam przez pół roku jako sprzątaczka. Jechałam na szmacie, sprzątałam mieszkania i toalety. Zmywałam podłogi, odkurzałam, prasowałam koszule, czyściłam srebrne sztućce i zastawy – mówiła "Faktowi" popularna w Polsce aktorka.

Halina Kiepska ile ma lat?

Dojrzała, już ponad 53-letnia aktorka, nie miała w życiu lekko. Jej mama umarła na raka po półrocznej walce z chorobą. Nie miała też szczęścia w małżeństwie - jej mężowie również umierali przedwcześnie. Pierwszy mąż aktorki, Konrad Sztuka, z zawodu producent i reżyser, przegrał walkę z nowotworem w wieku 50 lat. Jeszcze młodziej umarł kolejny jej mąż, operator Mariusz Piesiewicz (44 lata). Aktorka jest bez dzieci i po latach przyznała w rozmowach z tabloidami, że niespecjalnie czeka na kolejny związek, ale nie go nie wyklucza. Stale cieszy się zainteresowaniem fanów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Teksty Ferdka Kiepskiego przy piciu. Kultowe hasła, które weszły nam w krew
  2. Walduś ze Świata według Kiepskich wyznał swój sekret publicznie! Odebrało nam mowę
  3. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Bartosz Żukowski"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramatyCzytaj dalej
źródła: nonsensopedia.wikia.pl, fakt.pl, pomponik.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News