kiepski
screen iplaTV
Bartłomiej Chudy - 23 Listopada 2018

Teksty Ferdka Kiepskiego przy piciu. Kultowe hasła, które weszły nam w krew

Teksty Ferdka Kiepskiego przy piciu, ale i "z samego życia" znała w dobie świetności "Świata według Kiepskich" cała Polska. Główny bohater serialu mógłby z powodzeniem doczekać się księgozbioru swoich najlepszych teksów. Dziś przypominamy najlepsze z nich.

Teksty Ferdka Kiepskiego przy piciu nieodłącznie kojarzą się nam z jednym z popularniejszych polskich seriali. W końcu to Ferdek Kiepski, bezrobotny, ale nietracący wiary w lepsze jutro ojciec i głowa rodziny kreował losy rodziny w słynnym już mieszkaniu na ul. Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu .

Śmiali się z nich wszyscy. Teksty Ferdka Kiepskiego przy piciu

Poczciwy Ferdynand z trudem znosił wyzwania życia. Jego domowo-sąsiedzkie perypetie i relacje z równie ciekawymi sąsiadami - małżeństwem Paździochów i Arnoldem Boczkiem śledziły miliony telewidzów. Dla odreagowania trudów codzienności panowie nie omieszkali odmawiać sobie piwka, a nawet czegoś mocniejszego.

Toasty Ferdka Kiepskiego

Esencją serialu i poszczególnych odcinków były rzecz jasna toasty Ferdka Kiepskiego. Czy to w kuchni, czy to w pokoju gościnnym przed telewizorem jako gospodarz i ojciec to on rzucał teksty, po których można było opróżnić szkło. - Jak to mówią, chluśniem, bo uśniem - rzucił w jednym z odcinków po tym jak "walka" weszła w zbyt późną porę. Bywały i typowe klasyki w rodzaju: - No to na jedną nóżkę. - No to chlup w ten kaczy dziób. - No to enter. Powielać można by raz za razem. Prostota mieszająca się z błyskotliwością sprawiała, że przed telewizorami wybuchaliśmy salwami śmiechu. Także wtedy, gdy przyspieszał tempo picia: - Siup, bo procenty uciekają.

Rym cym cym i "Tra la la" Kiepscy

Poczciwy Ferek pozwalał sobie też na rymowanki. Również przy piciu. Zaskakiwał wszystkich serialowych bohaterów, a widzów rozśmieszał do granic. - Hop, siup, cztery baby, osiem dup! - podnosił swego czasu toast. Poznaliśmy się również na wokalnym talencie Kiepskiego. Z gracją przaśnego domownika śpiewał swego czasu: - Tralala Labamba - śpiewał przerabiając słynny utwór Richiego Valenzuela'y "La Bamba". Pamiętamy też słynną rozmowę Ferdka przez telefon z jego dawnym kolegą. Zapraszając go na sylwestrową domówkę imał się wszelkich chwytów oratorskich, by zaprosić kolegę. Choćby w styluDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
BoczekPolsat: Dramaty gwiazd hitowych seriali. Trudne chwile w ich życiuCzytaj dalej
- Jak to kto mówi? Rym cym cym z d*py dym! - rzucił na "dzień dobry". - Kręci młynarz fletem - dorzucił po chwili. Nie zawsze było Ferdkowi do śmiechu. Pokłócony z żoną zdawał się jedynie na skromną rentę babki Kiepskiej, której wiele razy rzucał: - Babka, dawaj rentę! Bezrobocie oderwało go od zawodowej rzeczywistości. Do tego stopnia, że widząc kolejne oferty uznawał, że lepszy jest wygodny fotel przez telewizorem z "Mocnym Fullem" w ręku. - W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem - tłumaczył się żonie Halinie, która czekała, aż weźmie się wreszcie "do porządnej roboty" .

Jedzie ksiądz na karuzeli

Jego rymy, "złote" cytaty można by przypominać bez końca. Na koniec jeszcze kilka propozycji: - No to jedzie ksiądz na karuzeli - rzucił swego czasu w jednym z toastów. W kontaktach z sąsiadami, bywał zmuszony do podnoszenia głosu. Zwłaszcza wtedy, gdy przypiliły go potrzeby własne. - To pan żeś jest blokers, bo pan blokujesz prywatną, publiczną toaletę!- rzucił Paździochowi kiedy ten zablokował dostęp do WC. Boczka wyganiał też swego czasu radykalnym: - Bo pan tu w ogóle nie mieszkasz, tylko u siebie na górze i paszoł won!ZOBACZ TAKŻE:
  1. Młynarska bombarduje polskie morze. „Wszędzie polscy Kiepscy, tłok, słabe jedzenie”
  2. Walduś ze Świata według Kiepskich wyznał swój sekret publicznie! Odebrało nam mowę
  3. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Bartosz Żukowski"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramatyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News