Kim jest Jon Snow dla Daenerys
instagram.com/kitharingtonn
Wiadomości Pikio - 18 Marca 2019

Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?

Kim jest Jon Snow? Premiera kolejnego sezonu Gry o tron nastąpiła 15 kwietnia 2019 roku, czyli już teraz na ekranie telewizorów znów możemy zobaczyć ulubionych bohaterów. To ostatni sezon serialu, więc możemy spodziewać się rozwikłania wszystkich zagadek, które nurtowały nas przez siedem poprzednich. Jedną z kwestii, na którą czekamy z niecierpliwością jest przyszłość Jona i Daenerys.

Kim jest Jon Snow - pochodzenie bohatera Gry o tron

Kim jest Jon Snow? Jednym z głównych bohaterów serialu HBO Gra o tron, który zdobył miliony fanów na całym świecie. Postać ta grana jest przez Kita Haringtona. Czy wiecie, kim tak naprawdę jest bohater? Koniec jego historii jest wstrząsający i naprawdę trudno w to wszystko uwierzyć.

Jon Snow uważany był za bękarta lorda Eddarda Starka, który wychowywał go w Winterfell, z przyrodnimi braćmi i siostrami, jednak zawsze pozostawał na uboczu. W czasie trwania serialu dowiedzieliśmy się, że nie był on potomkiem Neda Starka, ale jego siostry, Lyanny Stark. Jego biologicznym ojcem jest Rhaegar Targaryen. Rhaegar i Lyanna wzięli potajemny ślub, którego owocem jest właśnie Jon Snow. Gdy Nedd Stark dowiedział się o dziecku, postanowił przyjąć je pod swój dach.

Jon Snow - rodziceCzyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęciaCzytaj dalej

Oznacza to, że jest on Starkiem, a zarazem Targaryenem, więc może ubiegać się o Żelazny Tron, ponieważ jest prawowitym kandydatem do niego. Jego prawdziwa tożsamość to Aegon Targaryen.

- On jest księciem, którego obiecano i on jest pieśnią lodu i ognia - fragment wizji Daenerys, która pojawiła się w książce.

Kim jest Jon Snow dla Daenerys?

Seks w jednym z odcinków siódmego sezonu Gry o Tron wywołał burzę wśród fanów serialu. Emocje związane z tą sceną, zaskoczenie, dla niektórych wręcz obrzydzenie, było wywołane głównie tym, że pokrewieństwo Jona i Daenerys było wspomniane w poprzednim sezonie. Wiedzy tej nie mieli bohaterowie, których połączyło pożądanie, jednak widzowie wiedzieli, że w Jonie płynie krew Targaryenów. Postać jest bratankiem Daenerys, a jeśli ich wspólna noc zakończy się ciążą królowej, sezon ósmy może być jeszcze ciekawszy, niż moglibyśmy przypuszczać.

- Myślę, że oboje wiedzą, że to złe. Myślę, że oboje wiedzą, że to wywoła problemy. Ale tak to jest, gdy nagle czujesz to głębokie coś do kogoś i przechodzicie razem przez niektóre wydarzenia. To jak pociąg w jedną stronę. To było nieuniknione od połowy sezonu, że Jon i Daenerys wylądują razem w łóżku. Tego nie można było powstrzymać - powiedział aktor Kit Harington.

Kim jest Daenerys? Dla Jona fascynacją, dla poddanych królową, dla smoków - matką. Kto ma większe szanse na tron?

Jon jest synem księcia Rhaegara, który był pierwszy w sukcesji po Szalonym Królu. Oznacza to, że należy się mu pierwszeństwo względem Daenerys, która jest jego ciotką. Jon wywodzi się z prostej linii pierwszych spadkobierców, podczas gdy Danny jest siostrą Rhaegara, jednak bohaterka jest przekonana, że tron należy się właśnie jej.

Daenerys Targaryen uważa się za prawowitą dziedziczkę Żelaznego Tronu. Jest matką trzech smoków, którym nadała imiona od swoich nieżyjących bliskich: Drogon, Viserion, Rhaegal. W siódmym sezonie Daenerys żąda, aby Snow ugiął przed nią kolano, jednak to ona powinna klęczeć przed Królem z Północy. Możliwe, że ich pokrewieństwo odkrył Sam Tarly, który uciekając z Cytadeli zabiera ze sobą pokaźny zbiór ksiąg.

Finał Gry o Tron wywołał jednak u widzów prawdziwe poruszenie. Okazało się, że właściwie żadna teoria fanowska się nie sprawdziła, a konkluzja relacji Jona i Daenerys była tak wstrząsająca, że część widzów domaga się ponownego nakręcenia serialu. Czy niezadowoleni fani mają rację? Sam oceń odcinek, pisaliśmy o nim TUTAJ. Sprawdź też pozostałe epizody serialu poniżej.

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4. odcinek finałowego sezonu Gry o Tron był nieudany? Obejrzyj go za darmo!
  2. Wszystkie tytuły Daenerys Targaryen. Czy to nie jest istne szaleństwo?!
  3. Trzeci odcinek Gry o Tron to mistrzostwo! Najlepszy w historii serialu?
  4. Druga wielka bitwa w Grze o Tron jest przerażająca. Co tam się działo?!
  5. Co się dzieje w finale Gry o Tron? Fani są podzieleni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News