Gra o Tron - S08E02 omówienie odcinka
youtube.com/jakbyniepaczec
Jan Odyniec - 23 Kwietnia 2019

Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku

Gra o Tron - S08E02 - gdzie obejrzeć ten odcinek online? Czy jest już dostępny w sieci, czy musimy jeszcze czekać? Drugi odcinek finałowego sezonu serialu wzbudził ogromne emocje wśród widzów. Czy można obejrzeć go legalnie i za darmo? Zapraszamy na omówienie odcinka.

Gra o Tron - S08E02: w ten sposób oznacza się drugi odcinek ósmego sezonu serialu. Fani serii poszukują nie tylko nowych odcinków, ale także informacji na ich temat. Wśród widzów krążą liczne teorie dotyczące bohaterów i ich związków. Aż trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w najnowszym epizodzie finałowego sezonu serialu.

UWAGA! Dalsza część tekstu zawierać będzie informacje dotyczące fabuły odcinka! Chcecie sobie przypomnieć, co się w nim wydarzyło? Koniecznie przeczytajcie dalej. Jeśli jeszcze nie oglądaliście całego serialu i nie chcecie sobie psuć niespodzianki - na samym dole znajdziecie proponowane artykuły dotyczące teorii fanowskich o serialu!

Gra o Tron - S08E02 - gdzie oglądać online?

Drugi odcinek ósmego sezonu serialu w Polsce pojawił się w poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 3 nad ranem. O tej godzinie ładowany jest on na internetowej platformie HBO GO. Na samym początku odcinek dostępny jest tylko w wersji z polskimi napisami, bowiem polski oddział HBO otrzymuje go w ostatniej chwili i nie ma możliwości dograć do niego lektora.

Gra o tron - gdzie oglądaćGdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnieCzytaj dalej

Wersja z lektorem pojawia się po kilku godzinach, jest także wyświetlana w telewizyjnej odsłonie HBO. Odcinek można obejrzeć online na stronie HBO GO. Wiele osób zastanawia się jednak, czy za dostęp do platformy trzeba płacić. I faktycznie platforma ta jest odpłatna, jednakże przez pierwszy miesiąc możemy z niej korzystać za darmo. W związku z tym mamy możliwość obejrzenia wszystkich dostępnych odcinków nie płacąc za to ani grosza. Pierwsza płatność naliczana jest dopiero po miesiącu, do tego zaś czasu możemy bez problemu zrezygnować z subskrypcji.

Odcinki dostępne są także w wielu innych platformach internetowych, tam jednak nie pojawiają się one odpowiednio wcześnie, ponadto są dostępne nielegalnie i ich oglądanie w takich miejscach może wiązać się z prawnymi konsekwencjami. Odradzamy to zatem i polecamy korzystać z legalnych źródeł serialu. Należy podkreślić, że praca nad serialem wymaga ogromnych nakładów pracy i finansów, zaś jego nielegalne oglądanie równa się właściwie okradaniu twórców i aktorów.

Gra o Tron - sezon 8, odcinki

Wszystkie odcinki serialu pojawiają się co tydzień, w poniedziałek o 3 w nocy. W związku z tym już w nocy z poniedziałku na wtorek możemy zapoznać się z historią każdego kolejnego epizodu i nie martwić się tzw. spojlerami, które pojawiają się w mediach społecznościowych zaledwie kilka godzin po emisji odcinka. W jakich dniach pojawiają się kolejne epizody?

 • odcinek 1 - 15 kwietnia 2019 3:00
 • odcinek 2 - 22 kwietnia 2019 3:00
 • odcinek 3 - 29 kwietnia 2019 3:00
 • odcinek 4 - 6 maja 2019 3:00
 • odcinek 5 - 13 maja 2019 3:00
 • odcinek 6 - 20 maja 2019 3:00

Gra o Tron - 8 sezon, 2 odcinek

Co wydarzyło się w epizodzie S08E02? Ten odcinek aż ociekał kontrowersją. Po pierwsze i najważniejsze - znów mieliśmy przed oczami niezwykle odważną scenę seksu. Chociaż serial w zasadzie słynie właśnie z takich obrazów, tym razem wielu widzów uznało, że doszło do przekroczenia granicy. Co takiego się stało, że wreszcie erotyczna scena w serialu wzbudziła tak silne i skrajne emocje?

Nagą i w łóżku z mężczyzną zobaczyliśmy... Aryę Stark. Tę "małą" dziewczynkę poznaliśmy, kiedy liczyła sobie zaledwie 10 wiosen. Czy to przyzwoite, żeby właściwie dziecko brało udział w takich scenach? Rzeczywistość jest naturalnie trochę inna. Widzom, którzy pamiętają 10-letnią Aryę Stark, należy przypomnieć, że tyle liczyła sobie 8 lat temu na początku serialu. Obecnie jej postać ma lat 18, jest zatem, według wszelkich reguł, osobą pełnoletnią.

Wiek postaci to jedno, ale wiek aktorki jest inną sprawą. Część widzów jest przekonana, że gwiazda, która wciela się w tę niezwykle zagmatwaną postać, jest jeszcze młodsza - w końcu spójrzcie, jak młodo wygląda. Tak naprawdę nie ma się co martwić, bowiem odgrywająca rolę Maisie Williams ma lat 22, nie doszło zatem do żadnych odchyłów moralnych.

Arya Stark postanawia ostatnią noc przed bitwą z Nocnym Królem spędzić z Gendrym. Postacie spotkały się ze sobą już w drugim sezonie, jednak po drodze różne koleje ich losów to rozłączały bohaterów, to znów łączyły. Wiele niedopowiedzeń, flirt w słowach i niejasne gesty w końcu przemieniły się w czyn. Czy jednak Arya Stark w ogóle pała jakimkolwiek uczuciem do Gendrego? Trudno to ocenić, jest ona wszakże zaiste nieodgadnioną postacią.

Obrazy Pikio

Jon Snow już wie. Ale czy powie Daenerys?

Pierwszy odcinek 8 sezonu serialu zakończył się w sposób wzbudzający niezwykłe emocje. Jon Snow, będąc w podziemiach Winterfell dowiedział się od swojego przyjaciela Samwella Tarly'ego, że w rzeczywistości nie jest bękartem Eddarta Starka i nie nazywa się wcale Jon Snow. Wręcz przeciwnie - jest owocem prawego małżeństwa Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark. W rzeczywistości nosi imię Aegon Targaryen i formalnie jest pierwszym w kolejce do Żelaznego Tronu.

Tymczasem Jon Snow jest zakochany z Daenerys, która jest przekonana, że jest ostatnią z rodu Targaryenów, a zatem tylko ona ma prawo do tronu. Jon w samej końcówce 7. sezonu serialu - wówczas jeszcze nie wiedząc kim jest - ukląkł przez Khaleesi, gotów oddać jej władzę. Teraz okazuje się, że jest ona jego ciotką, zaś on sam jest bardziej uprawniony do władania siedmioma królestwami od ukochanej.

W odcinku S08E02 Namiestnik Północy zdecydował się powiedzieć prawdę Królowej Smoków. Jej przyjęcie tej informacji było niezwykle chłodne. Najpierw podała ją ona w wątpliwość, kiedy zaś Jon utwierdził ją, że powiedział jej prawdę - zszokowana przyznała, że formalnie to on jest pierwszym kandydatem do Żelaznego Tronu.

Szykuje się bitwa

W Winterfell wszyscy są świadomi, że wraz ze świtem przybędzie Nocny Król oraz jego armia nieumarłych. Na północ przybywa Jamie Lannister, który informuje załogę zamku, że Cersei nie zamierza wysłać swojej armii na pomoc w walce z Białymi Wędrowcami.

Ostatnia noc przed bitwą dla każdego upływa nieco inaczej. Arya spędza ją z Gendrym, Ogar - pijąc wino na murze, zaś Jamie Lannister i część sojuszników - zza muru oraz z Nocnej Straży - grzejąc się przy ogniu kominka i pijąc wino. Jamie Lannister pasuje na rycerza Brienne z Tarthu, zaś Podrick śpiewa rzewną pieśń, która ma przygotować wszystkich do walki.

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

 1. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
 2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
 3. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
 4. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
 5. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News