O której matura z matematyki
pxhere.com
Adrian Sobolewski - 23 Kwietnia 2019

O której zaczyna się matura z matematyki? Ile trwa egzamin?

O której matura z matematyki - to pytanie często zadają sobie zestresowani uczniowie przystępujący do egzaminów maturalnych. W nawale testów maturalnych łatwo można zapomnieć o dokładnych datach i godzinach egzaminów, dlatego sprawdzamy jak długo trwają i kiedy zaczynają się matury z matematyki.

O której matura z matematyki - data i termin tego egzaminu może być mylący, bo część podstawowa i rozszerzona nie jest tego samego dnia. Podstawowa część tego testu jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów, warto więc zapamiętać kiedy musimy stawić się w szkołach na matematykę! Na szczęście dla wielu będzie to już ostatnie spotkanie z nauką matematyki!

Matura matematyka - data, godzina

Matura z matematyki - czas na ostateczny rozrachunek z "królową nauk"! Uczniowie liceów i techników rozpoczynają zmagania z egzaminem dojrzałości od razu po długim weekendzie majowym - w poniedziałek, 6 kwietnia. Egzaminy z matematyki zostaną w tym roku przeprowadzone dość wcześnie w sesji. Do pierwszego z nich, czyli obowiązkowej matury podstawowej z matematyki, abiturienci przystąpią już 7 maja. Warto tego dnia starannie ustawić budziki - egzamin ten zaczyna się już o 9:00.

Trochę więcej czasu na ostatnie powtórki będą mieli licealiści podchodzący do rozszerzonej wersji egzaminu z matematyki. On również odbędzie się w pierwszym tygodniu matur, ale dopiero w czwartek 9 maja. Ten sprawdzian również rozpoczyna się o 9:00, także poprzedniego dnia lepiej nie zarywać nocy na awaryjnych powtórzeniach!

Matura z matematyki - ile trwa?

Dla wielu uczniów okres maturalny to najgorętszy okres w życiu naukowym. Egzaminów do zdania jest wiele, a czasu - wydaje się - bardzo mało. Wielu licealistów w pierwszych dniach matur pisze po dwa testy dziennie - jeden rano, jeden po południu. Czy mimo takiego natłoku zadań do wykonania jest czas, aby pomiędzy maturami zjeść, napić się i chwilę odpocząć? Każdy wie, że świetnym remedium na stres jest chwila spędzona z przyjaciółmi - czy to na rozmowach o planach pomaturalnych, czy plotkach.

Do której trwa matura z matematyki?

Na szczęście terminarz maturalny został ustalony z myślą o takiej przerwie - CKE nie chce aby maturzyści padali ze zmęczenia i nie byli w stanie podejść do egzaminów. egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut - będzie wystarczająco dużo czasu na rozwiązanie wszystkich zadań. Oznacza to, że skończy się o 11:50. Następny egzamin tego dnia rozpoczyna się dopiero o 14, więc przerwa jest dość rozsądnej długości.

W czwartek, 9 maja, będzie podobnie. Licealiści przystępujący do egzaminu z matematyki rozszerzonej będą mieli równo 3 godziny na rozwiązanie wszystkich zadań. Dlatego test z matematyki planowo zakończy się równo w południe - dziesięć minut później niż poziom podstawowy. Tego dnia kolejny egzamin również zaczyna się o 14:00, także jeśli ktoś pisze jeszcze maturę z filozofii, będzie miał 2 godziny przerwy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Zbliża się matura. Zrób powtórkę materiału z filmikami z YouTube'a
  2. Matura 2019 zagrożona. Nauczyciele wciąż nie dogadali się z rządem
  3. Kiedy matura 2019? Zbliża się najważniejszy egzamin w karierze szkolnej
  4. Czy Kaja Paschalska ma męża? Kim jest jej partner?
  5. Kim są bliźniaki z Przyjaciółek? Ważni członkowie obsady

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News