emerytura wspaniała niespodzianka
Fot. Pixabay.com Photo Mix (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 12 Lutego 2021

Kluczowe informacje dla wszystkich emerytów. Już w kwietniu dostaną 13. emeryturę

Niedawno w rozmowie z mediami ekspert Instytutu Emerytalnego przekazał dobrą wiadomość dla seniorów. Trzynasta emerytura zostanie wypłacona już w kwietniu. To oznacza, że w tym miesiącu świadczenia będą zwiększone. Gościem programu „Money. To się liczy” był Oskar Sobolewski, który opowiedział o wypłacaniu środków.

O tym kiedy i na jakich zasadach będzie wypłacana dodatkowa emerytura, na łamach programu „Money. To się liczy” opowiedział ekspert z Instytutu Emerytalnego, Oskar Sobolewski. Przekazane informacje mogą zadowolić seniorów, ponieważ w kwietniu otrzymają większe świadczenia.

Kwestia emerytury nadal wzbudza wiele emocji wśród Polaków. Temat ten wrócił do debaty publicznej po tym, jak pojawiły się informacje o 14-tce. O kolejnych dodatkowych świadczeniach również wypowiedział się gość programu.

Kiedy dodatkowa emerytura? Ekspert odpowiada

W kwietniu wypłacana emerytura będzie zwiększona, co potwierdził już Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. Specjalista zaznaczył, że zostanie przekazana seniorom w tych samych terminach, w jakich otrzymują podstawowe świadczenia.

13-tki tafią do emerytów w tych samych terminach, w których otrzymują normalne świadczenia (wypłaty odbywają się 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca – red.), tylko że w kwietniu. To oznacza, że kwietniowa emerytura będzie proporcjonalnie zwiększona o kwotę minimalnej emerytury. 13-tka to tak naprawdę dodatkowa, minimalna emerytura dla każdej osoby – mówił Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego na łamach programu „Money. To się liczy”.

Zbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuZbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuCzytaj dalej

Gość programu zaznaczył, że świadczenia będą wydawane automatycznie, dlatego emeryci nie muszą się zamartwiać wypełnianiem dodatkowych dokumentów czy wniosków. To samo dotyczy innych osób, które pobierają świadczenia.

– Co więcej, to nie tylko emeryci, ale łącznie katalog 16 grup osób, które pobierają różne świadczenia. Nie trzeba tu wypełniać żadnych dokumentów, ani dostarczać wniosków. Te emerytury są wypłacane z automatu – kontynuował ekspert.

Specjalista wypowiedział się też w sprawie 14. emerytury. Oskar Sobolewski przyznał, że jak dotąd nie ma ustawy, jednak wiadomo już, komu będzie przysługiwała.

– Co do 14-tej emerytury to dalej nie ma ustawy. Natomiast 14-tkę otrzymają wszyscy ci, którzy otrzymują emeryturę 2900 brutto. W przypadku emerytów i rencistów pobierających świadczenie w wysokości powyżej tej kwoty stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę – dodał.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o najwyższych i najniższych emeryturach, jakie wypłacane są w Polsce. Okazuje się, że niektórzy otrzymują groszowe świadczenia – dosłownie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News