Dzieci cudem uniknęły śmierci pod kołami busa
YouTube/Polskie Drogi
Irmina Jach - 27 Lutego 2021

Dzieci cudem uniknęły śmierci na pasach. Nagranie jest przestrogą dla kierowców

Dzieci nieomal zginęły, przechodząc przez przejście dla pieszych. Kierowca nie zwolnił widząc przechodzące osoby. Nagranie opublikowane w serwisie YouTube przed użytkownika „Polskie Drogi” budzi grozę.

Nagranie opublikowane w serwisie internetowym zostało zarejestrowane przez kierowcę, który był świadkiem dramatycznego wydarzenia. Mężczyzna relacjonował, że widząc przechodzące dzieci zaczął trąbić, by zwrócić ich uwagę na zbliżający się z dużą prędkością bus.

Dzieci cudem uniknęły śmierci pod kołami busa

- Widać jak dzieci odwróciły się w moim kierunku, bo zauważyłem szybko nadjeżdżający samochód i zacząłem trąbić i być może to ich na chwilę wstrzymało w ruchu i udało im się przeżyć - pisał pod filmem jego autor.

Dzieci, które są bohaterami nagrania, zachowały wszelkie zasady bezpieczeństwa. Kilkulatkowie zwolnili przed przejściem dla pieszych, po czym rozejrzeli się by sprawdzić, czy nie nadjeżdża żaden samochód. Gdy upewnili się, że droga jest pusta, przystąpili do przekraczania jezdni.

Kiedy do przejścia zbliżał się rozpędzony bus, dzieci były już w połowie drogi. Kierowca w żaden sposób nie zareagował na przechodniów i na widok aut, które oczekiwały, aż maluchy znajdą się na poboczu. Samochód przemknął tuż przed twarzami przechodniów. Zaledwie kilka centymetrów dzieliło kilkulatków od tragedii.

Jego mama nagle zaginęła. 23 lata później remontował dom i poznał prawdęJego mama nagle zaginęła. 23 lata później remontował dom i poznał prawdęCzytaj dalej

Nagranie obejrzało ponad 300 tysięcy internautów. Wielu z nich wini za niebezpieczną sytuację dzieci - niesłusznie. Komentujący zapominają, że osobom znajdującym się na przejściu dla pieszych przysługuje pierwszeństwo. Część dyskutantów doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

- Właśnie takie filmy powinny być wyświetlane na bilbordach i kursach prawa jazdy. Znam osoby, które myślą, że jadą wolno i bezpiecznie, a nawet nie są świadomi takich sytuacji. Na drodze trzeba myśleć za dwóch i trzy kroki do przodu, niezależnie od prędkości- napisał jeden z internautów.

- Dlatego zawsze, gdy widzę takie korki z przeciwnej strony w okolicach przejścia, zawsze noga na hamulec - dodał inny.

W tym roku przepisy dotyczące przejść dla pieszych mają ulec zmianie w czerwcu. Rząd planuje także przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej za 30 milionów złotych z funduszy unijnych. Politycy chcą przypomnieć kierowcom o konieczności zachowania wzmożonej czujności na drodze.

Zwiększenie pierwszeństwa pieszych będzie obejmowało również zakaz używania przez nich telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych. Nowelizacje mają poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: YouTube/Moto.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News