Ukryta Prawda
TVN Series/ https://youtu.be/3wiiQtPRO7E/ kadr z fragmentu programu "Ukryta Prawda"/ realizacja TVN
Artur Łokietek - 27 Lutego 2021

Zdradzili, ile płacą za rolę w paradokumentach TVN. Dla niektórych to interes życia

Znamy zarobki za występ w paradokumentach TVN. Za wcielenie się w jedną z postaci można liczyć nawet na tysiąc złotych za jeden dzień zdjęciowy. Niektóre role wymagają znacznie większego zaangażowania i przygotowania, dlatego płaca ustalana jest indywidualnie.

„Ukryta Prawda” i niezliczona ilość podobnych programów paradokumentalnych emitowanych na wielu różnych stacjach, cały czas potrafią zaskoczyć swoją oglądalnością. Okazuje się, że sporo osób po powrocie z pracy lubi przyjrzeć się doczesnym problemom ekranowych postaci.

Sama „Ukryta Prawda” kręcona jest głównie w Warszawie, za produkcję odpowiada stacja TVN. Tego typu paradokumenty odznaczają się dość istotną cechą – nie uświadczymy tam znanych twarzy. We wszystkie postacie wcielają się aspirujący aktorzy.

Taki pomysł ma swój urok – w końcu całość przypomina znacznie bardziej rzeczywiste problemy zwykłych ludzi. Choć okupione to jest warsztatem aktorskim, od wielu lat te programy i tak przyciągają przed ekrany rzesze widzów.

Realizacja z niedoświadczonymi aktorami jest również znacznie tańsza. Nie oznacza to jednak, że nie da się na tym dorobić. Wręcz przeciwnie! Serwis money.pl dotarł do niedawno opublikowanego cennika dotyczącego odcinków realizowanych w bieżącym tygodniu. Nie jest źle.

Jego mama nagle zaginęła. 23 lata później remontował dom i poznał prawdęJego mama nagle zaginęła. 23 lata później remontował dom i poznał prawdęCzytaj dalej

Ile płacą za występ w „Ukrytej Prawdzie”?

Do wzięcia był szereg opisanych przez scenarzystów postaci. Dwie główne, jak się wydaje, wymagają sporego zaangażowania od aktorów. Do roli Agaty, szczupłej, „zdecydowanej na romans” kostiumografki potrzebna jest osoba o dobrej prezencji. „Zadbana, ubiera się nonszalancko, ale nie wyzywająco, kolorowe paznokcie, poszarpane dżinsy, marynarki. Pewna siebie, zdecydowana na romans. Uśmiechnięta, z poczuciem humoru” – czytamy w ogłoszeniu.

Agata okazać się ma wyrachowaną, bezwzględną oszustką, co także nieco utrudnia zadanie. Nie podzielono się informacjami o stawce, gdyż ta będzie dopasowywana indywidualnie. Z pewnością nie są to małe pieniądze, skoro w ogłoszeniu dopisano „UWAGA: Scena łóżkowa z Januszem”.

Potrzebny jest człowiek do wcielenia się w postać Janusza, ofiary Agaty. Ma 38-42 l., jest projektantem ogrodów. „UWAGA: prawo jazdy, scena łóżkowa z Agatą" – grzmi ostrzeżenie. W tym przypadku stawkę również dopasowuje się indywidualnie. Ewidentnie sceny łóżkowe mogą okazać się sporym problemem dla wielu aspirujących aktorów.

Do wzięcia było łącznie całkiem sporo postaci: Aleksander, 23-25 l., informatyk, "typ misia", ortopeda Dawid 43-50 l., Maria, 63-68 lat - "elegancka starsza pani, niedawno przeszła na emeryturę i chce cieszyć się życiem" czy żona Janusza, Justyna oraz kilka mniejszych ról. Stawka zależy od liczby godzin na planie. Odtwórcy Aleksandra, Dawida i Marii mogą liczyć na 300 złotych za jeden dzień zdjęciowy.

Nieco bardziej ambitna wydaje się rola 46-letniego Krzysztofa, ginekologa. Aktor może liczyć nawet na 1 tys. złotych za 3 dni pracy.Aktora wcielająca się w rolę Niny, influencerki i wysportowanej instruktorki fitness może liczyć na 700 złotych za 2 dni nagrań. Istotny jest jeszcze jeden szczegół: aktorzy nie mogli wcześniej występować w innych odcinkach „Ukrytej Prawdy”, gdyż mogłoby to zdezorientować widzów.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News