Domowe triki - -liść laurowy
Pixabay.com kropekk_pl
Monika Majko - 11 Lutego 2021

Podpaliła w domu liść laurowy. Po 15 minutach w całym domu pięknie pachniało

Ten domowy trik zaskoczy nawet bardzo pomysłowe gospodynie domowe. Wystarczy podpalić kilka liści laurowych i wyjść z pomieszczenia na 15 minut. Uwolniony aromat nie tylko poprawi zapach w pokoju, ale może mieć również korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Gospodynie domowe dzielą się miedzy sobą różnymi domowymi trikami, jednak o tych niezwykłych właściwościach liści laurowych wie niewiele osób. Roślinę ta działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, ale może również skutecznie poprawić nam nastrój.

Domowe triki z użyciem liści laurowych

Liście laurowe to suszone liście rośliny o nazwie wawrzyn szlachetny. Najczęściej stosowane są jako popularna przyprawa w kuchni, jednak mają one również szereg właściwości leczniczych, m.in. przyspieszają gojenie się ran i siniaków, a także mogą złagodzić objawy ukąszenia owadów.

By przygotować okład z liści laurowych, wystarczy namoczyć je w wodzie, a następnie przyłożyć do bolącego miejsca. Okazuje się, że liście laurowe można również palić, a ich aromat może przynieść nam ukojenie i błyskawicznie poprawić nastrój.

Wystarczy podpalić w popielniczce kilka liści laurowych i zostawić je w zamkniętym pomieszczeniu na 15 minut. Po tym czasie w powietrzu wyczujemy przyjemny korzenny aromat, który nie tylko poprawi zapach w naszym mieszkaniu, ale również pobudzi organizm do wytwarzania endorfin czy tzw. „hormonu szczęścia”.

Andrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaAndrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaCzytaj dalej

To jednak nie koniec pomysłowych zastosowań liści laurowych. Kilka z nich warto umieścić w otwartych opakowaniach produktów sypkich, takich jak mąka i kasza. Ich intensywny zapach skutecznie odstraszy mole spożywcze, które potrafią być prawdziwą zmorą w kuchni.

Liście laurowe można również zaparzyć jak herbatę. Rozgnieć kilka z nich, włóż do szklanki i zalej wrzątkiem. Następnie zostaw pod przykryciem na 15 minut. Powstały napar ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie.

Herbata z liści laurowych obniża poziom cukru we krwi, a także przyspiesza metabolizm i chroni przed miażdżycą. Napar wspomaga również pracę wątroby i może pomóc w zniwelowaniu dolegliwości trawiennych po zbyt ciężkim posiłku.

Spożywanie liści laurowych warto jednak skonsultować z lekarzem. Szczególnie uważać powinny osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi i stosujące leki przeciwzakrzepowe oraz osoby z cukrzycą i przyjmujące preparaty redukujące poziom cukru we krwi.

Substancje czynne znajdujące się w liściach laurowych mogą również reagować z lekami np. niektórymi antybiotykami. Dodatkowo domowy napar ma silne działanie, a przedawkowanie może być toksyczne dla organizmu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia/i-apteka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News