Cebula przechowywanie
piquels Creative Commons Zero - CC0
Aneta Wasilewska - 4 Kwietnia 2020

Babciny sposób na przechowywanie cebuli. Okazuje się, że działa na nią lepiej niż lodówka

Cebula to warzywo, które bardzo często po zakupach, przechowywane jest w lodówce. Jednak okazuje się, że nie jest to najlepsze miejsce dla niej. Dzięki babcinej metodzie dowiesz się, gdzie należy trzymać cebulę, aby długo cieszyć się jej świeżością.

Cebula jest jednym z warzyw, które Polacy kupują podczas wizyt w sklepie. Prawie w każdym przepisie na zupę czy danie mięsne zaleca się jej używanie. Cebula nie tylko doda wspaniałego smaku, ale w większości przypadków, podkreśli smak całego dania. Wielki wpływ na jej świeżość i wartości odżywcze ma miejsce, w którym jest przechowywana. Wielu Polaków decyduje się trzymać ją w lodówce, jednak okazuje się, że nie jest to najlepszy wybór.

PolkaZamknęli ją na 18 godzin w karetce, potem było gorzej. Polka wrzuciła do internetu jedno zdjęcie, jest aferaCzytaj dalej

Cebula nie lubi zimna. Lodówka nie jest najlepszym miejscem na jej przechowywanie

Istnieje wiele warzyw, których lepiej nie trzymać w lodówce. Jedynie w przypadku papryki, białych szparag, natki pietruszki, sałaty, szpinaku, brokuł czy selera warto włożyć je do lodówki. Przy czym należy pamiętać, że najlepszym miejscem dla warzyw będzie dolna półka, gdzie zapewnione będzie odpowiednie chłodzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama nie chciała wypuścić z rąk noworodkaTuż po porodzie mama nie chciała wypuścić z rąk martwego noworodka. Wtedy stała się niemożliwa rzeczCzytaj dalej

Oprócz cebuli nie zaleca się trzymania w lodówce czosnku, ogórków i ziemniaków. Te warzywa należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Co do marchwi, pietruszki i selera, oddzielenie od nich natki spowoduje, że dłużej będą zachowywały świeżość. One tak samo, jak cebula, czosnek, ogórki i ziemniaki, powinny znaleźć się w zaciemnionym i przede wszystkim suchym miejscu.

Babcina metoda. Cebula dłużej zachowa świeżość

Zgodnie ze starymi metodami, które mogą pamiętać jeszcze babcie, cebula najdłużej zachowywała świeżość, kiedy przetrzymywana była w rajstopach. Może jeszcze, ktoś pamięta, jak cebula w mieszkaniach starszych osób wisiała właśnie w rajstopach.

Dzisiaj grzeje:

1. Krakowscy naukowcy ogłaszają przełom w poszukiwaniu leku na Covid-19. Pomogło niepozorne zwierzę


2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Dzięki tej metodzie cebula nie staje się tak gąbczasta, jak wtedy, kiedy jej miejsce jest w lodówce. Cebuli najbardziej sprzyja temperatura pokojowa, a umieszczenie jej w rajstopach spowoduje, że cały czas będzie miała dostęp do powietrza, przy czym uniknie nadmiaru wilgoci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. W Polsce sprawdza się włoski scenariusz? Najbliższe dni będą kluczowe
  4. Dorota Szelągowska drży w obawie o życie syna. "Nie będę posyłać go na śmierć"
  5. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Zwierzęta wyglądają niesamowicie10 najrzadszych zwierząt, jakie istnieją. Aż trudno uwierzyć, że nie są fotomontażemCzytaj dalej

źródło: wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News