Biedronka
Marek BAZAK/East News
Monika Majko - 12 Lutego 2021

Kasy w Biedronce mają aż cztery ukryte przyciski. Okazuje się, że mogą nam ułatwić robienie zakupów

Wielu klientów nie ma pojęcia o tym, że kasy samoobsługowe w marketach tej sieci mają ukryte funkcje. Cztery dodatkowe opcje mogą znacznie ułatwić nam zakupy i przyśpieszyć kontakt z obsługą sklepu w razie zauważenia nieprawidłowości czy pojawienia się problemu.

Biedronka już jakiś czas temu zainwestowała w nowe wyposażenie swoich marketów i w wielu z nich zamontowano stacje z kasami samoobsługowymi, by przyśpieszyć proces dokonywania zakupów rzez klientów. Okazuje się, że każda z tych kas posiada cztery dodatkowe opcje, z których mało kto korzysta.

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają dodatkowe funkcje

Z kas samoobsługowych w markecie korzystają najczęściej osoby młode, które nie mają problemu ze schylaniem się do swojego koszyka, a jednocześnie nie chcą marnować czasu w sklepowej kolejce. Stoiska samoobsługowe nie są jednak samowystarczalne i często zdarza się, że kiedy popełnimy błąd, musimy poczekać na interwencję kogoś z obsługi sklepu.

Niewiele osób wie jednak, że kasy samoobsługowe w Biedronce mają cztery dodatkowe opcje, które skrywają się pod przyciskami, umieszczonymi tuż nad dużym skanerem pod głównym ekranem urządzenia. Funkcje te mogą znacznie ułatwić nam samodzielne korzystanie z kas.

Przyciski te są mało widoczne, dlatego większość osób nie zwraca na nie uwagi. Pierwszy z nich to głośnik. Wciśnięcie go sprawi, że zwiększy się głośność wydawanych przez urządzenie komunikatów. To szczególnie przydatna funkcja, gdy w sklepie panuje gwar lub gdy z kasy korzysta osoba starsza.

Andrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaAndrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaCzytaj dalej

Zwiększenie głośności urządzenia pomoże nam lepiej słyszeć komunikaty wydawane przez kasę. Dzięki temu zachowamy odpowiednią kolejność czynności i poprawnie zeskanujemy nasze produkty.

Drugi z przycisków służy do komunikacji z obsługą sklepu. Oznaczony jest trójkątem z wykrzyknikiem, a jego wciśnięcie sprawi, że urządzenie wyda z siebie głośny sygnał i da znać obsłudze marketu, że wystąpił błąd i potrzebujecie pomocy w rozwiązaniu problemu.

Kliknięcie trzeciej ikony od lewej strony pozwala na zeskanowanie karty „Moja Biedronka” ze zdjęcia, które możemy zapisać sobie na telefonie. Dzięki temu nie musimy mieć przy sobie fizycznej karty, by móc skorzystać ze specjalnych promocji w markecie.

Po wciśnięciu tego przycisku będziemy mogli zeskanować kartę m.in. z ekranu smartfona. W tym celu należy przyłożyć je do skanera kasy, który sczyta kod kreskowy i dopisze go do naszego rachunku.

Czwarta funkcja ukryta pod ostatnim z tajemniczych przycisków dotyczy wbudowanej w kasę wagi. Po naciśnięciu guzika zostanie ona wytarowana, a my zyskamy pewność, że nasze produkty zostaną prawidłowo zważone i wycenione. Z tej opcji należy korzystać przed położeniem produktów do zważenia na wadze. Wtedy urządzenie zresetuje się i poprawnie wyzeruje, a my być unikniemy dodatkowych kosztów.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News