Andrzej Piaseczny zaapelował
Instagram.com andrzejpiaseczny_official
Monika Majko - 4 Lutego 2021

Andrzej Piaseczny zaapelował do Polaków. Ostrzega przed oszustami

Andrzej Piaseczny aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Gwiazdor opublikował na swoich profilach nagranie, w którym zwraca się z pilnym apelem do swoich fanów. Piosenkarz poprosił ich o zachowanie ostrożności i ostrzegł przed internetowymi oszustami.

Andrzej Piaseczny to kolejna gwiazda, która zmaga się z problemem podszywania się pod nią przez oszustów w sieci. Piosenkarz zamieścił w internecie zapewnienie, że nie bierze udziału w żadnych konkursach i nie ma nic wspólnego z podejrzaną działalnością kont internetowych, które bezprawnie korzystają z jego wizerunku.

Andrzej Piaseczny zaapelował do fanów o ostrożność

Piosenkarz zaapelował do swoich fanów o szczególną czujność w internecie i nieangażowanie się w żadne niezweryfikowane aktywności w sieci. Chwila nieuwagi może nas drogo kosztować, ponieważ cyberprzestępcy tylko czekają na okazję do wyłudzenia od nas pieniędzy lub wrażliwych danych osobowych.

– Bardzo proszę posłuchać i wziąć pod uwagę. To jasne, że każdy chciałby dostać jakąś kasę za darmo, ja też! No ale takie cuda dzieją się raczej rzadko. Szczerze mówiąc nawet mnie dziwi, że to moja osoba została wybrana do tego rodzaju praktyk, no ale to może znak dobrej pozycji wśród oszustów – napisał Andrzej Piaseczny pod swoim nagraniem.

Gwiazdor opublikował nagranie, w którym odniósł się do licznych doniesień o jego rzekomym zaangażowaniu z organizacje podejrzanych konkursów. Andrzej Piaseczny zapewnił, że prowadzi tylko dwa oficjalne konta - na Facebooku i na Instagramie - na których pojawiają się treści pochodzące od niego, a cała reszta profili podszywa się pod niego.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

– Dwa słowa o fejkowych kontach, które się pojawiają, a o których wielu mi donosi. Nie dajcie się nabierać na żadne konkursy, w których rzekomo mielibyście wygrać jakiekolwiek pieniądze. Nic takiego nie robię i nie zamierzam robić – przekazał piosenkarz

– Jedyne dwa konta, to na Instagramie i to, na Facebooku (na których pojawiło się wideo, przyp.red.), są prawdziwe. Bardzo proszę nie przyjmować zaproszeń i nie odpowiadać na podpuchy, które są wysyłane z innych kont – podkreślił.

Nie tylko Andrzej Piaseczny zmagał się w ostatnim czasie z podobnym problemem. O czujność w sieci zaapelowała do swoich fanów również aktorka Małgorzata Kożuchowska, której wizerunek został bezprawnie wykorzystany do promocji preparatów uzdrawiających niewiadomego pochodzenia.

– Mój wizerunek jest bezprawnie wykorzystywany do promocji różnorodnych preparatów, rzekomo uzdrawiających. Oszuści fabrykują wywiady ze znanymi osobami, w tym ze mną, aby zwiększyć sprzedaż produktów pochodzących z niewiadomego źródła… Kochani, nie dajcie się nabrać – prosiła aktorka.

– Wszelkie preparaty medyczne przyjmujcie tylko według zaleceń lekarza oraz kupujcie je w aptekach. Dbajmy o swoje zdrowie i bądźmy czujni na internetowych oszustów – podkreśliła gwiazda.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News