Andrzej Kukuczka nie żyje
Fot. pixabay.com/ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 6 Marca 2021

Nie żyje Andrzej Kukuczka, dziennikarz Radia Kraków. Zmarł po długiej chorobie

W czwartek 4 marca zmarł Andrzej Kukuczka. Dziennikarz przez długi czas walczył z poważną chorobą. Przez lata związany był z Radiem Kraków. Koleżanki i koledzy z pracy pożegnali radiowca w emocjonalnym wpisie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pracownik redakcji muzycznej był reporterem, wydawcą i lektorem serwisów informacyjnych.

Andrzej Kukuczka od dłuższego czasu zmagał się ze złośliwym nowotworem mózgu. Dziennikarz przez 30 lat związany był ze stacją Radio Kraków, która była dla niego jak dom. W ciągu swojej kariery pracował jako wydawca, reporter oraz lektor serwisów informacyjnych. Ostatecznie osiadł w redakcji muzycznej.

Większość słuchaczy kojarzy Andrzeja Kukuczkę ze wspaniałych audycji muzycznych, które prowadził. Wiele osób specjalnie dla niego ustawiało częstotliwość Radia Kraków. Dziennikarz tworzył też felietony, które poświęcał historii II wojny światowej.

W wieku 56 lat zmarł Andrzej Kukuczka

Andrzej Kukuczka wyróżniał się spośród innych dziennikarzy ogromną wiedzą muzyczną i niepowtarzalnym głosem, które czyniły go jednym z najpopularniejszych pracowników Radia Kraków. Jakiś czas temu opublikowano wiadomość o jego chorobie.

Jak tylko słuchacze dowiedzieli się, że Andrzej Kukuczka walczy z chorobą nowotworową, rozpoczęli zbiórkę na leczenie dziennikarza. Niestety złośliwy rak mózgu postępował i ostatecznie nie udało się uratować radiowca.

Kobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Podczas badania wykryto osobliwe nieprawidłowościKobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Podczas badania wykryto osobliwe nieprawidłowościCzytaj dalej

Środki, które zostały zebrane przez fanów redaktora na stronie Fundacji Alivia, organizacja przekaże na pomoc innych potrzebujących. Wiele osób nadal nie może uwierzyć w to, że spiker już nigdy nie przemówi.

Andrzej Kukuczka żegnany przez przyjaciół

Andrzej Kukuczka miał mnóstwo przyjaciół za równo po stronie słuchaczy Radia Kraków, jak i wśród koleżanek i kolegów z pracy. Po śmierci dziennikarza prezes rozgłośni pożegnał spikera poruszającymi słowami.

Andrzej na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas - jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata… – oświadczył Mariusz Bartkowicz, Prezes Radia Kraków.

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka – czytamy na oficjalnym Facebooku Radia Kraków.

Radiowiec zmarł po przeżyciu zaledwie 56 lat i dołączył do panteonu legendarnych spikerów. Wszyscy jesteśmy wdzięczni za wielką wiedzę muzyczną, którą dzielił się Andrzej Kukuczka.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o aferze związanym ze Sławomirem Świerzyńskim. Sinolog ujawnił, jak lider zespołu Bayer Full potraktował współpracowników. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News