Alert RCB dla całej Polski
Pixabay.com Candid_Shots
Bartłomiej Cieślak - 19 Marca 2021

Alert RCB dla całej Polski. Nowe obostrzenia już od 20 marca

W piątek 19 marca wszyscy mieszkańcy Polski powinni otrzymać SMS od rządu. Wiadomość przypomina, że od 20 marca na terenie całego kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. W linku podanym w wiadomości można poznać wszystkie najważniejsze szczegóły.

Alert RCB został wysłany w piątek do wszystkich posiadaczy telefonów w Polsce. Niestety, trzecia fala koronawirusa uderzyła w nasz kraj z całą mocą akurat przed świętami wielkanocnymi, dlatego rząd zdecydował się zaostrzyć restrykcje dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. Obowiązywać będą one od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia.

Alert RCB dla całej Polski

- Uwaga! Od soboty (20.03) nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju – SMS o takiej treści otrzymują dziś wszyscy Polacy. Po ostrzeżeniu znajduje się również link do strony rządowej gov.pl, pod którym można zapoznać się ze szczegółami dodatkowych restrykcji, które obowiązywać będą już od soboty.

W piątek po raz kolejny liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła 25 tysięcy. Są to bardzo duże liczby, ponieważ jeszcze niedawno przedstawiciele rządu twierdzili, że w czasie apogeum trzeciej fali koronawirusa w Polsce powinniśmy spodziewać się ok. 15 tysięcy zakażeń dziennie. Jak widać szacunki te były zdecydowanie zbyt niskie.

Nic więc dziwnego, że szybko postanowiono zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa i ponownie wprowadzić mały lockdown w całym kraju. Bo chociaż pozamykane będą prawie wszystkie instytucje, to jednak wciąż nie spełnił się czarny scenariusz dla wielu Polaków, który zakłada, że rząd ogłosi zakaz przemieszczania się w święta wielkanocne. Chociaż i o tym mówi się coraz głośniej.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

Czego więc Polacy mogą spodziewać się od soboty 20 marca? Lista zamkniętych instytucji jest niestety długa i prezentuje się następująco:

Zamknięte będą hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych i noclegów świadczonych w ramach podróży służbowych. Szczegóły tych ostatnich znajdują się w oficjalnym rozporządzeniu.

Ponownie działalność zawiesić muszą również galerie handlowe. Nie będą one jednak całkowicie zamknięte, bowiem na ich terenie wciąż działać mogą sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, salony prasowe, sklepy zoologiczne, a także usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie.

Do 9 kwietnia Polacy nie pójdą także do teatrów, muzeów, galerii sztuk i kin. Podobny los czeka również baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kluby fitness i siłownie. Zamknięte będą również stoki narciarskie i inne obiekty sportowe, które mogą działać jedynie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Trzeba również pamiętać, że wprowadzone od soboty obostrzenia niekoniecznie muszą potrwać do 9 kwietnia. Szansa na to, że czas ten zostanie skrócony jest minimalna, za to istnieje całkiem realna możliwość, że rząd w razie wciąż dużych przyrostów zakażonych osób, przedłuży te restrykcje na kolejne dni lub tygodnie. Dlatego cały czas mówi się, by tegoroczną Wielkanoc spędzić w rodzinnym gronie, co ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News