Aleksander Chmielewski syn Figury
screenshot/Dzień Dobry TVN
Wiadomości Pikio - 29 Kwietnia 2019

Kim jest Aleksander Chmielewski? Młody aktor ma słynnych rodziców

Aleksander Chmielewski - kim jest początkujący aktor? Ma znanych rodziców, śmieje się, że jeszcze przed narodzinami zagrał w Kingsajz w łonie znanej matki. Dziś samodzielnie próbuje swoich sił i po ukończeniu studiów rozpoczyna karierę.

Aleksander Chmielewski wiek, pochodzenie, kariera

Aleksander Chmielewski to początkujący polski aktor. Jest synem Katarzyny Figury oraz Jana Chmielewskiego. Urodził się w 1987 roku, więc obecnie ma 32 lata. Ukończył wydział aktorski WSKiMS im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

- Od wielu lat pojawiały się pytania, czy mogłabym wystąpić z dorastającym synem i ja uzależniałam to od jego decyzji. Myślę, że przez te ostatnie kilka lat on po prostu dorastał do tej decyzji. Teraz, kiedy już od jakiegoś czasu studiuje aktorstwo i wie, z czym się to łączy, no bo zna mnie, wie kim ja jestem i jak pracuję, jak żyję i wie, że to się będzie łączyło ze sceną publiczną. Oświadczył mi, że teraz już jest gotowy - wyznała Katarzyna Figura w jednym z wywiadów.

Aleksander Chmielewski zaczyna karierę aktorską. Zagrał już w Komisarzu Alexie, może kiedyś wystąpi w M jak miłość

Jak dotychczas zagrał niewielkie role w serialu Komisarz Alex, gdzie wystąpił jako Hubert oraz serialu TVN Diagnoza, gdzie wcielił się w mechanika. Wystąpił również w etiudzie filmowej z 2012 roku pod tytułem Żaklina. Pojawiają się głosy, jakoby aktor był przygotowywany do roli w M jak miłość. Trudno jednak stwierdzić, ile jest prawdy w tych plotkach.

Po raz pierwszy pokazał się z matką publicznie w programie Dzień Dobry TVN oraz okładce magazynu Viva, gdzie udzielili obszernego wywiadu na temat ich relacji.

- Myślę, że wcześniej nie chciałem pokazywać się publicznie. Jedna część mnie chciała bardzo, a z drugiej strony mówiła: nie, to nie jest czas, może daj spokój, poszukaj czegoś innego - mówił młodzieniec.

Aleksander Chmielewski przez dłuższy czas mieszkał z ojcem

Aleksander Chmielewski był owocem związku Katarzyny Figury z aktorem Janem Chmielewskim. Mężczyznę wychowywali dziadkowie, rodzice aktorki oraz jego ojciec. Kiedy się urodził, kariera Figury dopiero nabierała tempa i intensywnie zaczęła się rozwijać w latach jego młodości.

- Zostawałeś z tatą i z dziadkami. Byłeś bezpieczny, a ja starałam się nie wyjeżdżać na długo. A jeśli moje pobyty za granicą były dłuższe, przerywałam je powrotami. Może tylko wtedy, gdy spodziewałam się narodzin Koko, byłam w Ameryce około sześciu miesięcy. Ale przyjechałeś do mnie do Stanów. A w Polsce mieszkałeś trochę ze mną, trochę z tatą, na szczęście nasze domy są blisko siebie na warszawskiej Saskiej Kępie - wyznaje aktorka w magazynie.

Stosunki Figury z synem nie zawsze były bliskie, chłopak przez większość dzieciństwa mieszkał z biologicznym ojcem - Janem Chmielewskim. Ich relacje udało się poprawić, kiedy chłopak dorósł i rozumiał dużo więcej. Podobno to właśnie on nakłonił Katarzynę Figurę do rozwodu z mężem, Kaiem Schoenhalsem, który się nad nią znęcał. Pojechali nawet wspólnie na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Prus z Na Wspólnej. Kim jest Natalia Walarowska, aktorka grająca tę rolę?
  2. Kim jest Tomasz Ciachorowski? Czy gwiazdor M jak Miłość ma partnerkę?
  3. Eliza i Jarek z Na Wspólnej. Czy coś ich łączy w prawdziwym życiu?
  4. Anna Zejdler-Ibisz. Ile lat ma była partnerka Krzysztofa Ibisza?
  5. Majka Jeżowska długo ukrywała go przed światem. Kim jest syn piosenkarki?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News